Hlavní navigace

Na internetu přibude nová zpravodajská konkurence

22. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na poli zpravodajství přibude údajně již za pár dní nový konkurent. Televize Nova spustí v nejbližsí době svůj internetový zpravodajský a zábavní portál. Proč by se měly špičky českého internetu jako je Seznam, Centrum a Atlas bát? Nova investovala do nového zpravodajského internetového portálu již desítky milionů korun. Postavili jsme kvůli tomu i novou redakci, řěkl pro Hospodářské noviny šéf televize Petr Dvořák.

Nyní se čeká, jak dopadne první větší propojení televize a internetu. O internet je zájem dnes velmi vysoký a o internetovou reklamu obzvláště. V reklamě by se v letošním roce měla protočit suma o výši tří miliard korun. Konkurenční televize Prima reaguje na skutečnost, že Nova zavádí zpravodajský portál, nejistě a stále není rozhodnuta, jestli se na internet vydá také.

Většina odborníků potvrzuje, že český internet čeká profesionalizace. Kromě toho porostou jeho příjmy a společenská významnost, říká šéfredaktor internetového serveru Lupa.cz Aleš Miklík. Podle něj začínají televizní společnosti hledat dlouhodobé východisko pro svůj další růst. A právě v internetové reklamě se obrátí za rok velké peníze. Nyní ovládají trh na tomto poli hlavně tyto tři velké firmy – Netcentrum, Mafra a Seznam. S příchodem nové a schopné konkurence by se mohly síly na trhu tímto rozložit.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).