Hlavní navigace

Na Opencard, která nahradí v Praze roční kupony na MHD, se pořád stojí fronty

24. 8. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Opencard, víceúčelová čipová karta, místo nadšení vzbuzuje u Pražanů zlost a spoustu otazníků. Pražský dopravní podnik slibuje všem cestujícím, kteří si pořídí roční kupon (pozn. redakce – jehož papírová podoba končí letošním rokem) do 30.9., respektive do 31.10. v e-shopu, slevu 475 korun, jenže vydání elektronické karty na dopravu, parkování a knihovnické služby trvá až 21 dní. Na všech kontaktních místech, které přijímají žádosti o vydání, se proto v jakoukoli hodinu stojí dlouhé fronty. Je to k vzteku, pražský Dopravní podnik nás nutí k výměně karty, ale svým zákazníkům ani neumožní si vyřídit žádost elektronicky, přičemž u jiných dopravců, jako jsou například České dráhy, je to samozřejmost. Už jsem oběhla asi 3 kontaktní místa a všude je situace stejná. Spousta lidí a zabitý čas minimálně na hodinu, stěžuje si paní Kamila, která se svěřila se svými zkušenostmi u jednoho z kontaktních míst business serveru Podnikatel.cz.

Na otázku, proč raději neoželí poskytovaný finanční bonus a nepočká si až fronty opadnou, odpověděla: Jsme čtyřčlenná rodina, už teď mě roční kupon každý rok významně zasahuje do rozpočtu. Za ušetřené peníze můžu alespoň dětem nakoupit pomůcky do školy, doplnila paní Kamila.

Zdroj: MHMP

skoleni_27_5

Na ne zcela pohodlný způsob pořízení karty, která podle pražského magistrátu „usnadní život v hlavním městě”, média již dříve upozorňovala. V hledáčku však stále zůstává i problematika slibovaného e-shopu, v kterém si cestující mohou pořídit zvýhodněný roční kupon až do konce října. Jak tento týden informovala ČTK, e-shop je stále nefunkční, přitom jeho spuštění sliboval Dopravní podnik hlavního města Prahy už v srpnu. Nyní ale mluvčí projektu Martin Opatrný Opencard novinářům řekl, že obchod bude spuštěn během září. Už teď je však jasné, že e-shop bude mít zpoždění.

Karta Opencard by měla do dvou let nahradit všechny průkazky na cestování pražskou hromadnou dopravou. Lidé ji uplatní také jako průkazku do městské knihovny a při placení parkovného v Praze 1.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).