Hlavní navigace

Na podání daňového přiznání máte ještě týden, využijte chytré formuláře

22. 3. 2019
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
BusinessCenter Bulletin vás tímto upozorňuje, že na podání daňového přiznání k dani z příjmu máte týden. Lhůta pro podání vyprší 1. dubna 2019.

Stejně jako v předešlých letech ale poplatníci mají pětidenní „dobu hájení“, během které se mohou s přiznáním beztrestně opozdit. Podle daňového řádu totiž začíná nabíhat penále až od 6. dne.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 25. března – 31. března 2019

 • Dne 25. března 2019 je termín pro podání daňového přiznání a splatnosti daně z přidané hodnoty za měsíc únor 2019. Prohlédněte si naše formuláře k daním z přidané hodnoty k ulehčení podání přiznání. 
 • Dne 25. března 2019 je termín pro odevzdání souhrnného hlášení k dani z přidané hodnoty za únor 2019. Prohlédněte si naše formuláře k ulehčení podání souhrnného hlášení.
 • Dne 25. března 2019 je termín pro odevzdání kontrolního hlášení k dani z přidané hodnoty za únor 2019. Prohlédněte si naše formuláře k ulehčení podání kontrolního hlášení.
 • Dne 25. března 2019 je termín pro odevzdání daňového přiznání z ekologických daní a splatnost daně z plynu, pevných paliv a elektřiny za měsíc únor 2019. Prohlédněte si naše formuláře k ulehčení podání přiznání k ekologickým daním.
 • Dne 25. března 2019 je termín pro podání daňového přiznání spotřební daně za únor 2019. Prohlédněte si naše formuláře k ulehčení podání přiznání k spotřební dani.
 • Dne 25. března 2019 je termín pro podání daňového přiznání spotřební daně k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně například z topných olejů a ostatních (technických) benzinů za únor 2019 (pokud vznikl nárok). Prohlédněte si naše formuláře k ulehčení podání přiznání k spotřební dani.
 • Dne 27. března 2019 je termín pro splatnost spotřební daně za leden 2019 (pouze spotřební daň z lihu). Prohlédněte si naše formuláře k ulehčení podání přiznání k spotřební dani.

Vzory šablon

Daňové přiznání s přehledy pro OSSZ a ZP s exportem do XML. Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob je určeno pro ty, kteří uplatňují paušální výdaje nebo vedou daňovou evidenci. Obsahem šablony jsou i přehledy pro správu sociálního zabezpečení a přehledy pro zdravotní pojišťovny. Šablona je připravena jak ve verzi LIMIT (zdarma), tak i v neomezené verzi.

Daňové přiznání pro fyzické osoby s přehledy pro OSSZ a ZP. Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob pro ty, kteří uplatňují paušální výdaje nebo vedou daňovou evidenci. Šablona obsahuje i účetní závěrku, přehledy pro správu sociálního zabezpečení a přehledy pro zdravotní pojišťovny. Šablona je připravena v neomezené a bezplatné verzi LIMIT, kterou můžete využít, pokud daňový základ nepřekročí částku 300 000 Kč. 

Daňové přiznání pro rok 2018 pro fyzické osoby (bez přehledů, Excel, XLS). Daňové přiznání s exportem XML obsahuje pouze daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob bez přehledů pro OSSZ a ZP a je tedy primárně určeno poplatníkům, kteří nepodnikají a nemají příjmy dle § 7 zákona o DzP. Šablona je připravena v neomezené verzi.

Přiznání k dani z příjmů fyzických osob (jen zaměstnání). Zjednodušené daňové přiznání pro fyzické osoby mající příjmy pouze ze zaměstnání v ČR. Šablona je připravena v neomezené a bezplatné verzi LIMIT.

Nové diskuzní fórum účetních

Jste účetní nebo daňový poradce a potřebujete rychle poradit v oblasti účetnictví a daní? Připojete se do velké komunity účetních a daňových poradců na BusinessCenter.cz. Zajistěte si odpovědi na své otázky prakticky ihned. Uložte si do záložek novou diskuzní komunitu

Přiznání k dani z příjmů právnických osob. Aktuální šablona formuláře přiznání k dani z příjmů pro právnické osoby obsahuje šablonu s exportem do XML (vzor č. 28 – 2018). Tato šablona je neomezená výší daňového základu.

Formulář pro výpočet daně z příjmů fyzických osob pro Excel (XLS). Šablona je pro výpočet daně a daňového zvýhodnění u daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků s možností exportu do XML.

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

TIP: Potřebujete více šablon pro více subjektů? Jste účetní firma? Podívejte se na možnost zakoupit cenově zvýhodněný balíček nebo multilicenci.

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

 • Má mít příspěvková organizace zřízené konto pracovní doby? 
 • Zaměstnavatel vyplácí penzijní připojištění jen některým zaměstnancům. Je možné toto považovat za diskriminaci?
 • Jak je to s DAP elektronicky?
 • Je možné využít uplatnění daňové ztráty dle ustanovení § 38na odst. 3) v případě, že společnost nevykonává žádnou činnost?
 • Jak je to v případě vyplácení ušlého zisku?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).