Hlavní navigace

Najděte si svého zaměstnance se zelenou kartou přes internet

8. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vede na svých webových stránkách elektronickou databázi, kde si podnikatelé mohou nalézt novou pracovní sílu se zelenou kartou přes internet. Projekt Zelené karty tak díky elektronizaci mezi orgány státní správy usnadní získávání zahraničních pracovníků, kteří jsou jejich držiteli.

MPO na svém internetovém portálu vede elektronickou databázi Centrální evidence volných pracovních míst obsaditelných držiteli zelené karty. Od ledna tak mohou podnikatelé využít možnosti, jak nalézt vhodného pracovníka ze zahraničí rychleji a jednodušším způsobem. Projekt Zelené karty to umožní díky elektronické výměně dat mezi úřady státní správy. Volná pracovní místa se budou označovat jako místa vhodná pro klíčový personál v návaznosti na posouzení údajů uvedených ve Formuláři pro účely posouzení volného pracovního místa – klíčový personál, který bude součástí elektronické evidenční databáze, uvádí ministerstvo na svých stránkách, kde je také volně dostupný program pro formát, ve kterém je žádost uložena.

Pro potřeby posouzení volného pracovního místa jako místa vhodného pro klíčový personál obsahuje kategorie tyto skupiny pracovníků:

  • vyšší management,
  • pracovníci s vysokou odbornou kvalifikací pro určité práce, úkoly a pracovníci disponující znalostmi nezbytnými pro chod podniku,
  • profese, jejichž nedostatečná přítomnost ohrožuje chod podniku nebo může způsobit ekonomické ztráty.

" V případě kladného posouzení bude volné pracovní místo automaticky zařazeno do Centrální evidence volných pracovních míst obsaditelných držiteli zelené karty, a to s příznakem klíčový personál," doplňuje ministerstvo.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).