Hlavní navigace

OPRAVA: Naplňování evropských směrnic a norem vyšlo firmy na více než 1 bilion eur

27. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Asociace evropských obchodních a průmyslových komor EUROCHAMBRES dnes zveřejnila studii, která odhaduje, že naplňování požadavků evropských směrnic a norem za posledních 11 let vyšlo evropské podniky na více než 1 bilion eur. Studie byla zveřejněna v předvečer zasedání Rady EU pro konkurenceschop­nost, která bude jednat o omezení administrativní zátěže.

Tyto údaje a stěží uvěřitelná představující čísla jen podtrhují význam našeho dlouhodobého úsilí o snižování a odstraňování zbytečné administrativní zátěže nejen v Evropské unii, ale i v České republice. Bohužel se ukazuje, že v mnoha případech se jedná o boj s větrnými mlýny, komentoval prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel.

Hospodářské komora také ČR připomíná, že podíl evropské legislativy platný na národní úrovni se dnes pomalu blíží 70 procentům, což je oproti roku 2007 takřka dvojnásobný nárůst. Evropská unie si také proto dala za cíl, snížit do roku 2012 administra­tivní zátěž firem o 25 %. Česká vláda přislíbila, že do roku 2010 sníží byrokracii pro podnikatele o 20 %. Ke konci června 2008 se však podařilo snížit administrativní zátěž u nás pouze o 7,5 %. Čtěte více: Šéf resortu obchodu se chlubí, že podnikatelům snížil administrativu o 8 procent.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).