Hlavní navigace

Nechte nákupy na profesionálech, mohou firmě ušetřit peníze

3. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přenechá-li firma nákupy některých svých vstupů na podniku, který se specializuje na procurement, může tím podstatně ušetřit. Na trhu se totiž pohybuje několik firem, které poskytují služby strategického nákupu a eliminují náklady vzniklé díky obchodním prostředníkům nebo i provozem nákupního útvaru.

Firma, která nakupuje materiál, výrobky či zboží pro svou další činnost, musí počítat s existencí nákladů vzniklých zprostředkováním obchodu s výrobcem. Stejně tak mnohým podnikům generují náklady i vlastní nákupní oddělení. V době finanční krize, kdy každý hledá prostředky jak ušetřit, nabízí procurement zajímavou alternativu. Firmy nabízející tyto služby provádí strategické nákupy za podnik a eliminují tak náklady vlastního nákupního útvaru nebo náklady na externě nakupované produkty a služby, které dokáží pořídit levněji. Tento outsourcing služeb často zahrnuje také návrh nákupní strategie a logistické služby.

" Procurement je stále ještě nepříliš známé odvětví, díky němu lze ale zajistit klientům zboží až o 40 % levněji," řekl Andrew Smith, výkonný ředitel společnosti Procure it Direct, která se zaměřuje na zprostředkování dodávek přímo od výrobců. Mezi další společnosti, které procurement nabízejí patří například NAR marketing s.r.o., Oracle, Siemens nebo Drill business services.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).