Hlavní navigace

Zpomalení německé ekonomiky ovlivní vývoj té české

13. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes byly v Německu uveřejněny informace o hrubém domácím produktu. Ten dosáhl úrovně, která splňuje definici hospodářské recese, jelikož ve třetím čtvrtletí klesl o 0,5 %. Dle agentury Mediafax se analytici shodli na tom, že nepříznivý ekonomický vývoj v Německu bude mít dopad i na českou ekonomiku.

Dnes byly v Německu zveřejněny informace vývoji hrubého domácího produktu. Dle uveřejněných informací stav HDP splňuje definici hospodářské recese. Ve třetím čtvrtletí poklesl o 0,5 %. Pro Českou republiku německá recese není dobrou zprávou. Německo je pro náš klíčovým obchodním partnerem a negativní zprávy z této ekonomiky jsou negativními zprávami i pro českou ekonomiku, uvedl pro agenturu Mediafax hlavní ekonom společnosti Atlantik Petr Sklenář a dodal, že na poklesu růstu české ekonomiky má Německo významný podíl. Zároveň ale Sklenář upozornil, že očekávaný 3% ekonomický růst Česka je stále dobré číslo. Dá se předpokládat, že nás čeká návrat z abnormálně dobrých časů do časů normálních, dodal.

Německou burzou ekonomický report příliš neotřásl. Investoři měli zabudována očekávání už hodně nízko. Slovo recese se skloňuje ve všech pádech už několik měsíců. Takový údaj už proto nikoho nepřekvapil, uvedl pro Mediafax Pavel Mokoš, makléř společnosti Patria Finance. Čtěte více v Seriálu Finanční krize

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).