Hlavní navigace

Názory k článku O svobodě podnikat

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 8. 2008 21:59

  Standa (neregistrovaný) ---.karneval.cz
  Narozdíl od optimistů si myslím, že podnikatelské prostředí v ČR se v příští jedné generaci (cca 15-20 let) bude spíše zhoršovat, nebo se nic podstatného nezmění.

  Viz poslední změny-nezměny živnostenského zákona, připravovaná změna-nezměna obchodního zákoníku (tato novela zakonzervuje současnou situaci právě na jednu generaci), snižování-nesnižování administrativní zátěže (jednu zrušenou povinnost nahradí jiná nově zavedená; jeden formulář nahradí jiný formulář), a k tomu všemu pokračování oligopolu našich bank (zmíním diskusi na Měšci, proč naše banky nepřipisují platby ihned, ale až za 2 dny), mizerná platební morálka partnerů (týdně trávím hodiny napomínáním dodavatelů, aby laskavě zaplatili "zapomenutou" fakturu).

  A proč podnikám v ČR? A co jiného mi zbývá? Každý nemůže emigrovat, i když i já se snažím část svého aktivního podnikání (tam, kde to jde) přesouvat do zahraničí, abych se zbavil úředního dohledu a vládní regulace.

  Je ale třeba si uvědomit, že díky globalizaci a internetu může dneska kdokoli své podnikání (pokud ne celé, tak jeho část), přesunout do ciziny, bohužel na úkor naší státní pokladny. Divím se, že to nikomu nevadí a nesnaží se podnikatelské prostředí reformovat, místo toho se rozšiřují regulační opatření, zvyšují pokuty a ještě více zneprůhledňují zákony, aby se úředníkům dal prostředek, jak ty pokuty v co největší míře ukládat...
 • 11. 8. 2008 11:20

  Obyvatel (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
  To je sice pravda, ale jak jsem zde psal uz v jine diskuzi (kterou ted nemohu najit), tak pro me je podnikani jediny prijatelny zpusob obzivy. V zadnem pripade jiz nechci byt znovu zamestnancem, i kdyz by to pro me bylo financne zrejme lepsi. Ta naprosta nesvoboda mi za to nestoji.

  Za nejvetsi problem povazuji prave ty nejasne zakony a vysoke pokuty, casto za naproste nesmysly.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).