Hlavní navigace

HN: Občanští demokraté uvažují o daňových prázdninách pro živnostníky

16. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Občanští demokraté uvažují o jednoletých daňových prázdninách pro živnostníky. Dosud ale neví, zda se na ně najde dost peněz ve státním rozpočtu. Díky nedostatku prostředků se asi nepodaří prosadit ani šrotovné, snížení zdravotního pojištění a návrh na nižší DPH na elektroniku s nízkou spotřebou, píšou dnes Hospodářské noviny.

Daňové prázdniny na jeden rok, takový je plán členů ODS. Premiér Mirek Topolánek zároveň ale pro Hospodářské noviny připustil, že na něj nemusí být v rozpočtu dost peněz. Daňové prázdniny by se týkaly i samostatně hospodařících zemědělců, takže by to částečně řešilo situaci na venkově, uvedl v ČT ministr zemědělství Petr Gandalovič. Ten spolu s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Římanem navrhuje vrácení daní za rok 2007. Podle Římana by tak stát vrátil na daních zhruba sedm miliard korun. Částka by byla shora omezena limitem a živnostník by dostal zpět mezi 50 až 80 % zaplacených daní. Čtěte více: Jiří Rusnok: Opozice volí taktiku – čím hůře, tím lépe

Díky nedostatku financí v rozpočtu pravděpodobně přes ministra financí Miroslava Kalouska neprojde ani návrh šrotovného sociálních demokratů, snížení zdravotního pojištění či návrh na nižší DPH u elektroniky s nízkou spotřebou. Sám Kalousek bude asi muset ustoupit i od plánu snížit DPH u restauračních služeb.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).