Hlavní navigace

Od pondělka do Ameriky bez víz

15. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od pondělí budou moci občané České republiky cestovat do USA bez víz. Česko se tak zařadí mezi 27 států s bezvízovým programem Spojených států amerických. Podle Asociace českých cestovních kanceláří (AČCKA) se nám tak otevře třetí turisticky nejpřitažlivější destinace na světě.

Od 17. listopadu bude cestování do Ameriky o poznání pohodlnější. Česko se totiž zařadí mezi 27 států využívajících výhod bezvízového programu Spojených států amerických. Češi tak budou moci do USA cestovat bez víza na turistickou či obchodní cestu, která nepotrvá déle než 90 dní.

Že má Amerika co nabídnout dokazuje třetí největší počet zahraničních turistů, hned po Francii a Španělsku. Za rok do USA zavítá zhruba 51 milionů turistů. Čechů mezi nimi dosud příliš nebylo, loni se do USA podívalo asi 45 tisíc Čechů. Přes cestovní kancelář však tuto návštěvu podnikl jen zlomek z nich. Příští rok tak AČCKA očekává nárůst zájmu právě o tuto destinaci, zejména pak o New York, Floridu, Niagarské vodopády, Yellowstonský národní park, Las Vegas či Kalifornii.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).