Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Od února 2018 se mění podmínky pro nemocenské u dohod od masmarie - Můžete mi vysvětlit, jestli budu mít nárok na...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 9. 1. 2018 7:27

  masmarie (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Můžete mi vysvětlit, jestli budu mít nárok na nemocenské dávky? Zaměstnavatel nám vyplácí mzdu prostřednictvím několika firem (za stejnou práci na stejném pracovišti je dohoda o pracovní činnosti i dohoda o provedení práce cca dohromady 8 000 Kč).
  Děkuji

 • 20. 1. 2018 21:45

  iva s. (neregistrovaný) 193.164.219.---

  Dobrý den, bohužel pláčete na špatném hrobě. Jediný kdo Vám může pomoci je úřad práce.
  Jen bych ráda věděla, jak zaměstnavateli kontrolní pracovníci dokáží, že obchází zákon tím, že za stejnou práci odměňuje zaměstnance na dva druhy pracovněprávního vztahu a "šetří" na odvodech.
  Ale tím poškozuje především Váš "vyměřovací základ" pro nemocenské dávky a pro dávky důchodového pojištění. Měla byste si najít seriózního zaměstnavatele.
  Dobrá rada nad zlato, že? Pokud zaměstnanci sami přistoupí na takovýto systém, pak toho samozřejmě zaměstnavatelé využívají. Nevím, kolik let máte do důchodu, ale dnešní třicátníci už budou mít potřebnou dobu pojištění pro důchod 35 let. Asi se jednou budete divit jaký Vám vyměří důchod.
  Přeji Vám hodně štěstí při hledání lepšího místa. Iva s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).