Hlavní navigace

Názory k článku Ombudsmanka varuje před nevyžádanými prémiovými SMS

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 4. 2014 20:23

  AAA (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ne, to skutečně nemohou - bezdůvodné obohacení není třestný čin, to je občanskopravní záležitost.

 • 12. 4. 2014 20:38

  Ten z… (neregistrovaný) 188.120.195.---

  Je chybou, že vůbec lze poslat komukoli prémiovou SMSku tak, aby to zaplatil příjemce automaticky v rámci vyúčtování za mobilní služby. Nějak si nedokážu představit jinou situaci využití než vychcánky, kteří se takto bezdůvodně obohacují. Toto by se mělo řešit extra smlouvou a placením jinou formou. Myslím, že by neměl být problém nastavit pravidla tak, aby se platilo výhradně za odchozí zprávy, nikoli příchozí. Že tomu tak není, se mi jeví jako záměr nějakých vykuků.

 • 13. 4. 2014 13:48

  (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Není to nějaká blbost? Přece Premium SMS musím já sám odeslat ze svého mobilu na specifické číslo. Jak můžu ovlivnit to, že mi nějaká zpráva přijde? NIjak! To by pak stačilo založit si takový účet, poslat na všechna mobilní čísla Premium SMS, shrábnout prachy a jet na Bahamy. To už by dávno někdo udělal.

  A i mPlatby (platby přes mobil) musím já sám potvrdit ze svého telefonu, že je opravdu chci. Tento článek je podle mě zavádějící. Podle mě Premium SMS, které mi někdo pošle a já je zaplatím vůbec neexistují. Vždy je musím poslat já sám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).