Hlavní navigace

Operátoři chtějí spojit síly kvůli televizi do mobilu

19. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tři věční rivalové, mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone chtějí podle serveru iHNed.cz zakopat válečnou sekeru a spojit své síly. Důvodem je televize do mobilu. Podle zástupce jednoho z operátorů se jedná o moc velkou investici a síť není to hlavní. Navíc rozhodující pak budou pro zákazníky programy.

Zřejmě dalším hlavním důvodem ochoty spolupracovat je i poměrně velké riziko spojené s investicemi do drahých technologií. Např. sítě třetí generace nakonec nepřinesla takové zisky, jak se původně očekávalo. A na to, že ušetří, slyší všichni.

Nápad nejvíce propaguje T-Mobile, který televizi vyzkoušel už i na lidech, kteří ji přijali překvapivě dobře. Podle praktických testů je nyní možné dosáhnout kapacity 15 až 22 programů v jednom multiplexu, říká Martina Kemrová z T-Mobilu.

Problémem je zatím však to, odkud vysílat. Podle Kemrové probíhají mezi operátory jednání, dohody však zatím nebylo dosaženo. Nesmí být porušena pravidla hospodářské soutěže. Situace komplikuje i zákonná povinnost vysílat nové programy či platit z mobilu koncesionářský poplatek.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).