Hlavní navigace

Operátoři podpoří podnikatele a živnostníky. Ulehčí jim digitalizaci i restart

23. 4. 2020
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

Mobilní operátoři připravili nové balíčky, které mají pomoci živnostníkům a malým firmám získat výhodnější telekomunikační služby a pomoci jim s digitalizací.

Nabídky mají za cíl usnadnit malým podnikům a živnostníkům podnikání a fungování v on-line světě. Týkají se například hlasových a datových služeb, zabezpečení datových přenosů, pořízení hardware, marketingu, on-line prodeje a podobně. 

S výzvou přišla vláda

Operátoři jednali na základě výzvy Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (MPO) a podnikatelských organizací, jako je například Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko potvrzuje, že jsou rádi, že operátoři tuto výzvu vyslyšeli a připravili nové balíčky se širokým spektrem nástrojů pro digitalizaci. Věříme, že je i jejich snahou pomoci podnikatelům a živnostníkům zvládnout složitou ekonomickou situaci a připravit se na nové modely fungování, dodává.  

Komunikace a podnikání se během posledních dvou měsíců nesmírně rychle přesunula do digitálního prostředí. V praxi to znamená, že MSP a živnostníci potřebují mít dostatečné nástroje k tomu, aby tento trend využili a mohli fungovat dál, ideálně ještě lépe, například on-line poskytovat výrobky a služby, doplňuje Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro digitalizace.

O2 pomůže s restartem

O2 přišlo s výhodným balíčkem služeb nazvaným RE:START. Ten má podle Richarda Siebensticha, ředitele Komerční divize O2,podnikatelům a živnostníkům pomoci s digitalizací jejich podnikání, oslovením nových zákazníků i opětovným nastartováním jejich firmy.  

Balíček bude stát 847 korun měsíčně (bez DPH). Kromě Internetu HD s rychlostí 20 Mb/s a tarifu FREE+ Stříbrný s neomezeným voláním, SMS a porcí 14 GB dat přinese balíček také řadu dalších výhod. Podnikatelé od nás dostanou kredit v hodnotě 1500 korun, který mohou využít k oslovení zákazníků ve svém okolí formou SMS kampaní. Práci z domova a novou formu komunikace jim usnadní také licence Office 365 včetně MS Teams nebo 1TB cloudového úložiště, kterou získají na 6 měsíců zdarma, vyjmenovává Richard Siebenstich.  

Podnikatelé se také mohou zaregistrovat do projektu Mall.cz – Zachraň podnik! a začít prodávat poukazy na své budoucí služby. Získané peníze jim mohou pomoci překlenout období s výpadky příjmů. Noví zákazníci O2 mohou využít slevu 4000 korun na nákup nového telefonu nebo notebooku. Zákazníci, kteří mají zájem o neomezená data, si mohou tarif FREE+ Stříbrný nahradit tarifem NEO Bronzový. V tom případě balíček O2 RE:START vyjde na 1004 korun měsíčně (bez DPH). 

Stávající zákazníci, kteří již mají pevný internet a mobilní tarif od O2, mohou pro restart svého podnikání využít balíček zmíněných marketingových nástrojů zdarma. 

Operátoři reagovali na situaci už na začátku. Přesvědčte se v článku Mobilní operátoři myslí na své zákazníky. Přináší jim výhody i mimořádné nabídky 

T-Mobile se zaměřuje na digitální služby

Balíček od T-Mobile zvýhodňuje mobilní hlasové služby, pořízení HW a využívání fixních a ICT služeb. Chceme naše zákazníky v této těžké době podržet. Chceme jim usnadnit nejen návrat k běžné činnosti, ale především umožnit úspěšně zahájit fungování v digitálním prostředí, popisuje Juraj Bóna, výkonný ředitel společnosti T-Mobile Česká republika

Základem pro rychlou adaptaci na nový způsob práce je kvalitní připojení a ICT služby, které umožní bezpečně pracovat vzdáleně odkudkoli, obchodovat on-line a digitalizovat firemní agendu. T-Mobile proto nabízí nejvyšší dostupné připojení na konkrétní adrese za zvýhodněných podmínek. Například rychlost 50 Mbit/s vyjde na cenu 299 Kč (standardně je to cena připojení v rychlosti 20 Mbit/s). Nabídku je možné aktivovat až do 30. června a platí půl roku od data aktivace. 

Zákazníci mohou půl roku zcela zdarma využívat nástroje pro digitální kancelář, Microsoft Teams a on-line verze základních aplikací O365 obsahující například 50GB e-mailovou schránku nebo 1TB cloudové úložiště. 

T-Mobile zařadil do speciálního balíčku na tři měsíce zdarma také kompletní T-Cloud služby. V rámci nich lze automaticky ukládat do cloudu jak firemní data, tak obsah mobilních zařízení. Všechny operace koncových stanic i mobilních zařízení jsou ošetřeny speciálním antivirovým řešením Kaspersky. Zákazníci T-Mobile mají k dispozici i speciální IT podporu po telefonu a zdarma dvouhodinovou konzultaci pro optimální nastavení uvedených ICT služeb. 

Ti, kteří nemají neomezené volání přímo v tarifu, dostanou hlasové služby zdarma. Nabídku lze aktivovat od 1. května do 30. června a platit bude 90 dní. Podnikatelé také pořídí nová zařízení již od 1 koruny bez nutnosti smluvního závazku. Díky Magenta 1 Business dostanou každý měsíc od operátora navíc příspěvek na splátky zařízení nebo příslušenství ve výši 10 % z fakturované částky.  

K dispozici je také nabídka marketingového nástroje Prospector. Ten operátor nabízí ve spolupráci s partnerem BizMachine na tři měsíce od aktivace zdarma. Data dostupná v této databázi mohou firmě usnadnit cílení obchodních nabídek na potenciální zákazníky. 

Podívejte se na běžnou nabídku tarifů: Při výběru tarifu věnujte pozornost balíčkům a zvažte pečlivě vaše potřeby

Vodafone nabízí slevy i cloudové aplikace

Vodafone si uvědomuje, že jednou z nejpostiženějších skupin v ekonomice jsou malé a střední podniky a živnostníci a že důležitým nástrojem, který pomáhá současnou náročnou dobu překonat, je digitalizace. Nabízí proto například SIM kartu s neomezeným voláním, SMS i daty nebo Cloud Pass na 6 měsíců zdarma. Nabídka platí pro všechny nové i stávající firemní zákazníky se smlouvou s minimálním měsíčním plněním. Neplatí však pro služby Vodafone OneNet.

SIM karta s neomezeným voláním, SMS i objemem dat (rychlostí 10 Mb/s) stojí 799 korun měsíčně, a to bez podmínky pevného internetu. Tato nabídka platí na 3 měsíce. Zákazníci, kteří využívají pevný UPC internet, mohou zdarma požádat o navýšení rychlosti na půl roku, a to s ohledem na parametry sítě v dané lokalitě. 

Další pomocí pro podnikatele je antivirová ochrana CyberWall na 3 měsíce zdarma. Podnikatelé mohou využít také bezplatné přesměrování pevné linky na mobilní telefon. Tato nabídka zdarma platí v tomto případě na 6 měsíců. K tarifům mohou zákazníci získat Vodafone Cloud Pass na půl roku zdarma. Díky němu mohou zálohovat data v cloudu – nepočítají se jim data přenesená v cloudových aplikacích.

Při podpisu nebo prodloužení smlouvy může zákazník získat o 500 korun zvýšenou dotaci na nejrůznější zařízení. Tedy slevy 5500, 4500 nebo 2500 korun na telefony nebo tablety ke každé službě (SIM kartě).

Podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR zaměstnávají malé a střední podniky v Česku bezmála dvě třetiny všech zaměstnanců. Budoucnost a konkurenceschopnost českého hospodářství závisí ve velké míře na těchto firmách, které hrají také významnou sociální roli jako zaměstnavatelé. V této nelehké době jim chceme pomoci. Digitalizace umožňuje pracovat lidem z domova, využívat cloudové služby nebo nastartovat obchody pomocí nových digitálních kanálů, říká závěrem Jonathan Rutherford, viceprezident Vodafonu pro firemní zákazníky.

Přehled nabízené podpory

Balíčky od tuzemských operátorů
Operátor O2 T-Mobile Vodafone
Výhody
 • možnost oslovit zákazníky prostřednictvím marketingového nástroje Market Locator a O2 Výhody
 • prodej voucherů na budoucí služby přes Mall.cz 
 • nejvýhodnější balíček mobilního tarifu, rychlého internetu do provozovny či kanceláře 
 • sleva 4 000 korun na nový telefon nebo notebook 
 • licence Office 365 včetně MS Teams nebo 1TB cloudového úložiště
 • balíček marketingových nástrojů pro stávající zákazníky zdarma
 • Neomezené volání v síti zdarma
 • Příspěvek na splátky telefonu
  Microsoft Teams a licence Office 365 zdarma
 • T-Cloud služby zdarma
 • Prospector od společnosti BizMachine
 • IT telefonická podpora
 • Výhodné navýšení rychlosti pevného připojení u VDSL
 • Zvýhodněná nabídka SIM karty s tarifem Neomezený
 • Zrychlení pevného internetu
 • Sleva pro podnikatele až 5 500 Kč
 • Online bezpečnost s aplikací CyberWall
 • Cloudové aplikace bez počítání dat
 • Mobilní kancelář pod kontrolou
 • Přesměrování pevné linky
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).