Hlavní navigace

Opravné daňové přiznání

25. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už máte odevzdané daňové přiznání a již teď víte, že není vyplněno správně? Není to tak velký problém. V případě, že zjistíte nějaký nedostatek ve svém daňovém přiznání před uplynutím lhůty k podání přiznání (31.3.2009 pro osoby, kterým nevyplňuje přiznání daňový poradce), podáte opravné daňového přiznání.

Opravné přiznání vyplňujete kompletně znovu – tj. všechny části a přílohy. Na první pokus – tzn. řádné daňové přiznání – se nepřihlíží. Finanční úřad se zabývá pouze opravným daňovým přiznáním.

Pokud však zjistíte, že daňová povinnost má být vyšší nebo daňová ztráta nižší až po termínu pro odevzdání daňového přiznání,nastává povinnost podat dodatečné daňové přiznání.

Při vyplnění dodatečného daňového přiznání se uvádí důvod a den zjištění důvodu pro jeho podání. V dodatečném daňovém přiznání se vyplňují pouze kolonky, které jsou rozdílné od vyplněného řádného, příp. opravného daňového přiznání. Povinnost podat dodatečné daňové přiznání je do konce měsíce následujícího po zjištění důvodu k podání takového přiznání.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).