Hlavní navigace

Ověřte si, zda nemáte škodovku s podvodným softwarem

6. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Majitelé škodovek mohou nově jednoduše zjistit, zda se jejich vozů netýká aktuální kauza ohledně softwaru, který umožňuje skrýt skutečnou hladinu emisí.

Automobilka ŠKODA AUTO, kterou vlastní koncern Volkswagen, dnes uvedla do provozu web, na kterém si majitelé škodovek mohou ověřit, zda právě jejich auto neobsahuje software, který umožňuje skrýt skutečnou hladinu vypouštěných emisí.

Ověřte si váš vůz na webu

Ilustrační obrázek.
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek.

Vlastníci aut značky ŠKODA mohou ode dneška na speciálním webu zjistit, zda právě oni nemají vozy se podvodným softwarem. Ten dokáže zjistit, že je vozidlo testováno na emise a upravit následně motor tak, aby vypouštěl co nejméně emisí. Pro ověření je nutné zadat VIN kód vozidla do vyhledávacího pole. VIN kód je identifikační číslo vozidla, které lze nalézt na karoserii vozu a v technickém průkazu. Sestává se ze 17 písmen a číslic, upřesňuje automobilka na webu.

Problém se týká výhradně dieselových motorů s typovým označením EA189. Celkově jsou motory namontovány do 1,2 milionu automobilů a jedná se o tří a čtyřválcové motory se zdvihovými objemy 1,2, 1,6 a 2,0 litru s emisní normou Euro 5. Jak bude automobilka problém řešit, ještě není jasné. Spekuluje se o tom, že by mohla dotčeným vozům buď aktualizovat software nebo vyměnit katalyzátor.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).