Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Peníze zase nedorazily včas. Musí zaměstnavatel vždy dodržet stanovený termín? od Pepíček - jestli 20. den připadá na víkend, státní svátek,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 4. 2019 14:30

  Pepíček

  jestli 20. den připadá na víkend, státní svátek, musí být mzda na účtu před víkendem, státním svátkem. Pokud mzda nedorazí včas, je možná okamžitá výpověď ze strany zaměstnance pro hrubé porušení povinnosti zaměstnavatele. Teda tak si to ještě pamatuju já.

 • 16. 4. 2019 15:12

  Pavel (neregistrovaný)

  Pamatujete si to trochu nepřesně. Výpověď kvůli nevyplacení mzdy můžete dát, až když mzda nedorazí do 15 dnů od termínu výplaty stanoveného zákoníkem práce, tedy konci následujícího měsíce. Tedy pokud nedostanete výplatu za duben, může dát výpověď až po půlce června (a do té doby makat zadarmo, jinak vás vyhodí zaměstnavatel).

  Pokud ale je výplatní termín v pracovní smlouvě, šlo by dát výpověď pro porušení pracovní smlouvy zaměstnavatelem. Nicméně pokud vím, tak soudy příslušné spory o platnost výpovědí řeší tak, jako by žádný termín ve smlouvě nebyl a výplata mzdy se řídila pouze zákoníkem práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).