Hlavní navigace

Praha je v první dvacítce nejnavštěvovanějších měst světa

5. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Praha si udržuje pozici mezi dvaceti nejnavštěvova­nějšími městy světa. V rámci Evropy je pak na sedmém místě, informuje Euromonitor International, přední organizace zabývající se výzkumem trhů. V porovnání s předchozím rokem si svou pozici vylepšila.

Praha patří mezi dvacet nejnavštěvova­nějších měst na světě. V rámci Evropy si drží sedmou příčku, informovala Euromonitor International, přední organizace zabývající se výzkumem trhů pomocí žebříčku Top City Destinations. Ten porovnává srovnání návštěvnosti světových i evropských měst a vývoj v čase. V rámci Evropy si Praha o jednu příčku oproti minulému porovnání ještě polepšila.

Na první příčce se drží Londýn, za ním Paříž a Řím. Z metropolí světového žebříčku té první kraluje opět Londýn, dále návštěvníky nejvíce táhne Hongkong, Bangkok a Singapur. Vysoký růst v návštěvnosti zaznamenala města jako je New York, Istanbul a Macao. Ekonomická nestabilita, která postihla svět v roce 2008, nebude mít dopad jen na žebříček, ale úplně změní strukturu tohoto turistického segmentu. Dá se předpokládat, že pozice Evropy a celé západní polokoule se bude nadále oslabovat ve prospěch asijských metropolí, odhaduje agentura CzechTourism.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).