Hlavní navigace

Plyn by měl začít do Evropy proudit zítra ráno

12. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dodávky ruského zemního plynu by do Evropy měly začít proudit v úterý v ranních hodinách, slíbili ruští představitelé v Bruselu po podpisu dohody o monitorování přepravních tras pro ruské dodávky zemního plynu. Ukrajina tak splnila poslední podmínku, která mohla být překážkou obnovení dodávek plynu do Evropy.

Dodávky ruského zemního plynu by měly do Evropy začít proudit v zítřejších ranních hodinách. Přislíbili to ruští zástupci po podpisu dohody o monitoringu transportu ruských dodávek plynu, kterou podepsali spolu se zástupci Ukrajiny a Evropské unie v Bruselu. Dohoda bez uvedeného dodatku, který původně připojila Ukrajina, byla poslední podmínkou, jež si ruská strana kladla. Nyní by měla být cesta k obnovení dodávek již volná. Podpisem dokumentu bez výhrad a všemi stranami jsou naplněny podmínky pro rychlé obnovení dodávek plynu do EU. Po podpisu dohody dala ruská strana příslib, že pokud nebudou žádné další překážky, otevře kohoutky v úterý v 8 hodin ráno středoevropského času, uvedl v Bruselu Martin Říman, ministr průmyslu a obchodu ČR.

Pokud budou dodávky zemního plynu obnoveny v osm hodin ráno, do České republiky by měly dorazit zhruba ve středu večer nebo až ve čtvrtek. Čtěte více: Dodávky plynu – nyní opravdu bez dalšího zdržení? 

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).