Hlavní navigace

Podnikatel.cz v moderním kabátě, co nabízí nově?

4. 8. 2008
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Odborný business server Podnikatel.cz představuje nový, moderní design a přidává rozšířený obsah včetně čtyř nových databází. Přinášíme krátký manuál, jaké změny jsme si pro vás přichystali a jakých novinek můžete využít.

Těsně před oslavou svého prvního výročí (23. 8. 2008) představuje business server Podnikatel.cz nový design. Ten byl uzpůsoben požadavkům cílové skupiny, kterou jsou především čtenáři z řad malých a středních podnikatelů a živnostníků, ale také administrativních či účetních pracovníků. Při té příležitosti server rozšířil počet statických textů (tzv. tutoriálů) a přidal další databáze. Podnikatel.cz tak potvrzuje svoji pozici komplexního informačního centra pro podnikatele.

Nové databáze

Z nových databází přibyly dvě v rámci partnerské spolupráce, další dvě budou pod správou serveru. Nově se tak čtenáři mohou těšit na Ekonomické ukazatele firem, Poptávky, Databázi manažerů a Databázi podnikatelů.

Ekonomické ukazatele firem

přinášejí aktuální a analytiky zpracované údaje o firmách, především o jejich finančním zdraví. Konkrétně mají čtenáři k dispozici základní ekonomické údaje jako jsou tržby, zisk a aktiva. Finanční ukazatele upřesňují ROA, celkovou likviditu a Leverage. Podívejte se, jak vypadají ekonomické ukazatele společnosti Internet Info, s.r.o. – provozovatele business serveru Podnikatel.cz

PŘÍMÝ VSTUP DO NOVÉ DATABÁZE

Databázi provozuje společnost CCB a vychází z jejího systému CRIBIS

Poptávky

vypisují seznam aktuálních a atraktivních poptávek, které jsou roztříděny podle kategorií. Tyto údaje jsou výhodné především pro drobné podnikatele.

Databázi, která je převzatá ze serveru ePoptavka.cz, provozuje společnost B2M.cz, s.r.o.

PŘÍMÝ VSTUP DO NOVÉ DATABÁZE

Databáze živnostníků

reaguje na potřeby především drobných podnikatelů. Podnikatel.cz vyhrazuje právě jim svůj prostor a umožní jim zdarma vlastní propagaci. Databáze obsahuje vizitky s kontakty na živnostníky ale i OSVČ, popisem oboru, ceníkem, včetně možnosti vložení fotografie. Databáze zatím startuje, její obsah se bude plnit postupně dle zájmu uživatelů. Registrovat se můžete už nyní!

PŘÍMÝ VSTUP DO NOVÉ DATABÁZE

Databáze manažerů

obsahuje údaje o významných manažerech a manažerkách. Databáze je částečně vytvářena z další obsahové novinky Personálie, nový zápis do databáze je možný prostřednictvím e-mailu. Registrovat sebe či klienta do Databáze manažerů

PŘÍMÝ VSTUP DO NOVÉ DATABÁZE

Jak se vám líbí nový Podnikatel.cz?

Titulní strana

Částečnou změnou prošla titulní strana serveru. Nově nabízí přehled devíti rubrik, které jsou čtenáři nejžádanějšími. Jednotlivé boxy vypisují poslední tři publikované články vždy za každou rubriku. Vycházíme tak vstříc čtenářům, kteří nechtějí listovat serverem a hledat novinky v rubrice, která je zajímá nejvíce. Kompletní informační servis tak získávají již na titulní straně serveru.

Obsahové novinky

Podnikatel.cz rozšířil, respektive zdvojnásobil, počet statických textů, tzv. tutoriálů. Ty čtenáři naleznou v sekcích Provoz firmy, Úřady, Živnosti, Manažerský život a Start podnikatele.

Nově jsou tutoriály oproti předchozí grafické verzi umístěny v levém, kontextovém menu, jehož jednotlivé části se rozbalují při kliknutí myší. Na defaultní stránce jednotlivých sekcí tak mohou čtenáři nově listovat nejen výpisem článků z dané sekce, ale i příslušnými tutoriály. Z daného oboru se tak dozví vše potřebné přímo na jednom místě.

Nové tutoriály

Nově byly přidány statické texty například na téma marketingu, managementu, OSVČ, studentů a seniorů, technologií a zařízení, volného času a další.

Vyhledávač a uživatelský profil

Vyhledávač

Novinkou je také upravený vyhledávač, který se nachází uprostřed modré identifikační lišty. Vyhledávač reaguje na množství databází, celkově se proto výsledky vyhledávání zpřehlednily (jednotlivé databáze a obsahové součásti jsou rozděleny do kategorií). S tím souvisí i omezení počtu vyhledávacích kritérií.

PŘEJÍT NA NOVÝ VYHLEDÁVAČ

Uživatelský profil

Uživatelský profil (dříve účet) nabízí rozšířené možnosti. Čtenáři mohou v rámci nastavení svého profilu nově přidávat avatary (identifikační obrázky a ikony), popisek a odkaz na své internetové stránky, případně odkaz na sebe a svou firmu do nové Databáze živnostníků.

REGISTROVAT A NASTAVIT PROFIL

V případě, že byste rádi více tutoriálů či jiného obsahu, zasílejte své tipy na adresu: redakce@podni­katel.cz, kam můžete zasílat i své reakce na nový design a obsahovou strukturu.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).