Hlavní navigace

Podnikatelé hledají daňově výhodnější prostředí, frčí Slovensko, Malta a ještě třeba Kypr

24. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Krize nutí české podnikatele hledat daňové výhody v zahraničí. Potvrzují to data za posledních 10 měsíců, podle kterých vzrostl zájem o koupi zahraničních společností o 15 procent. Vyplývá to z analýzy společnosti SMART Companies. Kromě daňových výhod je pro podnikatele důvodem pro nákup zahraničních firem anonymizace vlastnictví a daňové plánování a s tím spojené daňové výhody oproti České republice.

Mezi TOP zahraniční destinace patří v roce 2009 nadále Slovenská republika, Malta, Kypr a Nizozemí. Přirozená expanze vede celou čtvrtinu našich českých klientů na Slovensko, které má výhodnější prostředí pro podnikání a neexistuje zde jazyková bariéra, uvedl k tomu Vítězslav Hruška, manažer společnosti SMART Companies. Podle něj více jak 10 % zákazníků nakupuje předzaložené firmy na Kypru. Pro koupi firem v Nizozemí mluví prestiž, kvalitní právní zázemí a daňové výhody.

Nákup firem na klíč, tzv. ready-made společností, má narůstající trend i v Česku. Společnost prodávající předzaloženou firmu totiž připraví veškeré dokumenty a formuláře, takže podnikateli odpadají starosti s obíháním úřadů a vypisováním formulářů. Může se tak lépe soustředit na to, jak skutečně zahájí vlastní podnikání. Klient také může získat společnost, kterou by sám pro právní překážky nemohl založit, upozornil Martin Chamr ze společnosti Chamr & Partners. Čtěte více: Koupě ready-made společnosti je lákavá hlavně menší administrativou

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).