Hlavní navigace

Podnikatelé míří do Egypta

8. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čeští podnikatelé chtějí více exportovat do Egypta. Součástí státní návštěvy prezidenta Václava Klause v Egyptě je proto také podnikatelská mise dvacítky českých firem. Některé z nich se chystají v Egyptě rovnou podepsat obchodní kontrakty, napsal server iHNed.cz.

Česko exportuje od poloviny 20. století do Egypta například technologie pro cementárny, mlýny nebo cukrovary, angažuje se také v oblasti egyptské energetiky a vodohospodářství. Podnikatelé se ale snaží v Egyptě prosadit i mimo tyto, již tradiční, exportní oblasti.

Téměř 15 let již do Egypta vyváží své automobily společnost Škoda Auto. Jedná se také o možnosti dodávky českých tramvají.

Klesající trend exportu do Egypta se podle serveru vloni zastavil. České firmy navíc neexportují do Egypta pouze jako do konečné destinace, ale využívají ho i jako zastávku pro export do dalších zemí.

O perspektivě, jakou nabízí egyptský trh českým firmám, svědčí také fakt, že právě v Káhiře má vládní agentura na podporu exportu CzechTrade jedinou kancelář na africkém kontinentu.

Vztahy mezi Egyptem a Českou republikou se dají stopovat také v oblasti vědy – silná česká egyptologie – nebo cestovního ruchu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).