Hlavní navigace

Drobní podnikatelé se možná dočkají daňových prázdnin

21. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zavedení ročních daňových prázdnin pro drobné podnikatele je zase o něco reálnější. Návrh daňových prázdnin dal znovu na stůl ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. Daňové volno si vláda dala do programového prohlášení, ale lidovci, kteří mají ministerstvo financí, jsou proti.

Původní nápad totiž zněl, že podnikatelé si budou moci sami vybrat kterýkoli rok ve volebním období, kdy nebudou muset platit daně z toho, co vydělají. Narazil ale na odpor lidovců. Při vynalézavosti českých podnikatelů by nakonec daně neplatil nikdo, prohlásil po volbách v roce 2006 tehdejší předseda KDU-ČSL a nynější ministr financí Miroslav Kalousek. Podle něj by při odpuštění daní za kterýkoli rok hrozilo, že by podnikatelé do daného roku plánovaně soustředili všechny možné zisky a stát tak přišel na daních o velké peníze.

Ministr Říman nyní pracuje na návrhu zpětného vyhlášení daňových prázdnin. Roční daňové prázdniny by tak mohly vypadat tak, že by vláda odpustila živnostníkům daně z příjmu za předem daný uplynulý rok. Ten už by musel být pro podnikatele daňově uzavřený. Letos by tak třeba mohla vláda vyhlásit daňové prázdniny na rok 2006.

Zdroj: iDNES.cz

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).