Hlavní navigace

Podnikatelé si mohou vybrat, kde chtějí pobočku proexportní agentury

8. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká vládní agentura na podporu investic CzechTrade nechá o otevření nových zastoupení rozhodnout přímo podnikatele. Dosud má ve třiceti zemích světa celkem 33 zastoupení a plánuje otevřít další. Nejnověji otevřenými kancelářemi jsou jedna čínská a jedna vietnamská v loňském roce.

Nové pobočky chce agentura podřídit zájmu podnikatelů a otevřít je tam, kam reálně exportují a kde bude o pobočky a jejich služby tedy skutečně zájem. Vyzývá proto podnikatele, aby hlasovali v anketě. Na výběr mají podnikatelé Rusko, Kazachstán, Indii nebo Jihoafrickou republiku. Agenturu zajímají také další tipy na destinace, kde by podnikatelé uvítali zastoupení agentury.

CzechTrade je vládní organizace, která vznikla za účelem podpory obchodu. 1. května 1997 byla založena jako národní proexportní organizace Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, jejímž účelem je zvýšit proexportní výkonnost a konkurenceschopnost českých firem na zahraničních trzích poskytováním celé řady služeb a informací. CzechTrade má širokou síť zahraničních a regionálních kanceláří, prostřednictvím kterých nabízí služby podnikatelům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).