Hlavní navigace

Podnikatelé vítají, že vláda v listopadu oznámí termín přijetí eura

2. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé přivítali včerejší oznámení vlády, která slíbila, že 1. listopadu 2009 oznámí termín přijetí eura. Většina podnikatelů si již dlouho přeje co nejbližší přijetí eura, protože silné výkyvy kurzu koruny je negativně ovlivňovaly. Čtěte více: Koruny, děkujeme, odejděte! Podnikatelé chtějí platit eurem.

Dnešní prohlášení předsedy české vlády ohledně rozhodnutí o stanovení oznámení data přijetí eura vnímáme jako průlomové. České firmy a podnikatelé chtějí co nejrychlejší zavedení eura, protože výhody našeho co nejrychlejšího zapojení do eurozóny bez ohledu na finanční krizi výrazně převažují nad riziky. Dlouhodobý trend posilující české koruny je pro podnikatele neúnosný a ohrožuje konkurenceschopnost českých podniků, rychlé přijetí eura tuto situaci jednoznačně vyřeší. Hospodářská komora České republiky je nadále přesvědčena, že vzhledem k současnému stavu české ekonomiky a technickým lhůtám je stále možné přijmout euro k 1. 1. 2012, komentoval prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel.

Euro nyní používá 16 z 27 států EU. Jako poslední se do eurozóny zapojilo včera Slovensko. Podle odborníků pomůže jednotná evropská měna našim východním sousedům lépe čelit současné finanční a hospodářské krizi. Čtěte více: S eurem na věčné časy rychleji, silněji a výš .

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).