Hlavní navigace

Podpora ekologického zemědělství roste. Dokazuje to i rostoucí počet ekofarem

16. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Státní podpora ekologického zemědělství se zvyšuje. Podle údajů ministerstva zemědělství to dokazuje rostoucí počet ekofarem, jež se ke konci roku blížil dvěma tisícům. Oproti předchozímu roku je to o 600 ekofarem více. Na celkové výměře zemědělské půdy se ekologické zemědělství podílí více než 8 %.

Ekologické zemědělství se v Česku rychle vyvíjí. Dokazují to i statistické údaje ministerstva zemědělství, ze kterých vyplývá, že na konci loňského roku bylo v ČR téměř 2000 ekofarem. Oproti předchozímu roku je to o 600 farem více. Podíl tohoto zemědělství se tak na celkové výměře zemědělské půdy podílí více než 8 %. Potvrzuje se, že stabilní státní podpora, a to jak dotační pro zemědělce, tak osvětová a informační směrem ke spotřebiteli, přináší dynamický rozvoj celého sektoru ekologického zemědělství a biopotravin, uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič s tím, že spotřebitelé jsou o přednostech biopotravin více informování a stále více jich biopotraviny kupuje.

Zvyšování podílu ekologického zemědělství potvrzuje i Agrární komora ČR. Státní podpora se skutečně odráží ve stále vyšším podílu ekofarem na procentu zemědělské půdy, objemu produktů ekologického zemědělství i zvyšujícím se počtu jednotlivých zemědělců, uvedl pro server Podnikatel.cz Jan Záhorka, poradce prezidenta Agrární komory ČR.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).