Hlavní navigace

Podpora ekologického zemědělství roste. Dokazuje to i rostoucí počet ekofarem

Státní podpora ekologického zemědělství se zvyšuje. Podle údajů ministerstva zemědělství to dokazuje rostoucí počet ekofarem, jež se ke konci roku blížil dvěma tisícům. Oproti předchozímu roku je to o 600 ekofarem více. Na celkové výměře zemědělské půdy se ekologické zemědělství podílí více než 8 %.

Ekologické zemědělství se v Česku rychle vyvíjí. Dokazují to i statistické údaje ministerstva zemědělství, ze kterých vyplývá, že na konci loňského roku bylo v ČR téměř 2000 ekofarem. Oproti předchozímu roku je to o 600 farem více. Podíl tohoto zemědělství se tak na celkové výměře zemědělské půdy podílí více než 8 %. Potvrzuje se, že stabilní státní podpora, a to jak dotační pro zemědělce, tak osvětová a informační směrem ke spotřebiteli, přináší dynamický rozvoj celého sektoru ekologického zemědělství a biopotravin, uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič s tím, že spotřebitelé jsou o přednostech biopotravin více informování a stále více jich biopotraviny kupuje.

Zvyšování podílu ekologického zemědělství potvrzuje i Agrární komora ČR. Státní podpora se skutečně odráží ve stále vyšším podílu ekofarem na procentu zemědělské půdy, objemu produktů ekologického zemědělství i zvyšujícím se počtu jednotlivých zemědělců, uvedl pro server Podnikatel.cz Jan Záhorka, poradce prezidenta Agrární komory ČR.