Hlavní navigace

Názory k článku Poučení šmejdi? Nekalých praktik na předváděcích prodejních akcích výrazně ubylo

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 7. 2018 20:20

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  "Výsledky kontrol potvrdily, že dochází k omezování činnosti tzv. šmejdů ...", uvádí ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

  On je to vážně oficiální terminus technicus? Já chápu, že ten výraz používají bulvární média a prostší lidé nevzdělaní v této oblasti. Ale když se takhle vyjadřuje ředitel ČOI, který by v této oblasti měl být vzdělaný odborník se zkušenostmi, tak se vážně začínám bát o kompetentnost lidí zastávajících různé úřady v ČR. Přece jen bych tak nějak podvědomě očekával vyšší úroveň a profesionalitu včetně vyjadřování.

  Co se stane odborným výrazem příště? Kadění rakoviny? Odklonění? Kapřík? Bitcoinové vytápění bytu?

 • 24. 7. 2018 10:38

  ping (neregistrovaný) 80.188.93.---

  Je tam snad jasně tzv., což potvrzuje, že to není oficiální termín, ale obecně chápaný termín v daném kontextu, pod kterým všichni vědí, kdo je tím myšlen.

 • 24. 7. 2018 10:59

  Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

  Pejorativní nálepkování, které navíc silně zúžuje původní význam slova, by nemělo být používáno na odborné úrovni. Je to chování na úrovni malého posměváčka z mateřské školky, který je v každém ohledu nevyspělý. Myslím si, že ředitel ČOI by měl mít emoční inteligenci neporovnatelně vyšší než děti z mateřské školky. Ale pokud vy byste například používal označení jako ovar, pitomio atd, nedokázal byste moji argumentaci pochopit, ať byste se snažil sebevíce. Prostě jste ještě nedospěl do vyzrálosti, kdy byste byl schopen to pochopit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).