Hlavní navigace

Praha bude hostit Mezinárodní astronautický kongres

11. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Praze v roce by se v roce 2010 měl konat Mezinárodní astronautický kongres. Na jeho letošním 59. ročníku, který proběhl na začátku října, došlo k podpisu předběžné smlouvy mezi zástupci České kosmické kanceláře (CSO) a Mezinárodní astronautické federace (IAF). Praha tak uvítá 2000 špičkových vědců z celého světa.

61. ročník Mezinárodního astronautického kongresu by se mohl konat v Praze. Ve skotském Glasgow, kde se konal letošní ročník, došlo k podpisu předběžné smlouvy o jeho konání. Do České republiky by tak mohlo po více než 30 letech přijet 2000 vědců z celého světa. Poslední ročník tohoto kongresu se v Praze konal v roce 1977. Díky kongresu se Praha a s ní i celá Česká republika stane v roce 2010 centrem světové kosmonautiky. Máme šanci prezentovat se jako perspektivní destinace pro kosmonautický průmysl s dokonalou kongresovou infrastrukturou, uvedl Doc. Ing. Jan Kolář, CSc., ředitel České kosmické kanceláře.

K podpisu došlo ve stánku CSO, kde byly propagovány možnosti českého průmyslu v oboru kosmonautiky, především v souvislosti s blížícím se vstupem ČR do Evropské kosmické agentury (ESA). Hosté kongresu si cenili projektové aktivity českých institucí a firem v rámci projektů PECS (Plan for European Cooperating States). O spolupráci s českými firmami projevila zájem konsorcia z Portugalska, Belgie a Anglie.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).