Hlavní navigace

Právo: Krize si nevybírá, propadá se i nákup na leasing

18. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Také na leasingovou oblast dopadla finanční krize. Leasing movitých věcí členů České leasingové a finanční asociace (ČLFA) se v roce 2008 meziročně o 27 % na 95,5 miliardy korun. Leasing nemovitostí pak zaznamenal mírný pokles, snížil o 3 % na 11,6 miliardy Kč. S odkazem na ČLFA o tom informuje dnešní Právo.

Pokles investičních aktivit se podle odborníků musel projevit i v leasingu. I u spotřebitel­ských úvěrů klesla ochota domácností spotřebovávat a zadlužovat se, uvedl předseda představenstva ČLFA Martin Kofroň. Dopady krize na trh spotřebitelských úvěrů budou letos přetrvávat, upozornila členka představenstva ČLFA Blažena Valkošáková.

Leasingový trh podle Kofroně především kopíruje vývoj automobilového průmyslu, protože leasing vozidel má v Česku klíčové postavení. Některé impulsy pro obrat se prý již mohou objevit brzo. ČLFA doufá, že pomoci by mohlo zavedení možnosti odpočtu DPH pro firmy z užitkových vozidel i na osobní auta, o kterém má rozhodnout poslanecká sněmovny už tento týden. Čtěte více: Zbaví se podnikatelé mřížek u osobních automobilů?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).