Hlavní navigace

Přijďte se podívat na Ptáka ohniváka

11. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve čtvrtek, 16. října proběhne v Galerii České pojišťovny od 18 hodin zahájení vernisáže výstavy s názvem Pták ohnivák. K vidění zde budou obrazy Ivany Lomové. Sdružení, které vzniklo jako pobočka National Museum od Women in the Arts (NMWA), chce výstavou prohloubit spojení umělkyně a muzea a zařadit její dílo do mezinárodního výstavního programu Women to Watch na rok 2010.

Nové obrazy Ivany Lomové mapují autorčinu cestu po střední Americe. Na výstavě se budete moci ponořit do světa džungle a pralesa, jež tvoří významovou paralelu s nejtajnějšími zákoutími lidské duše až za hranicí vědomí. Autorka si kladla za cíl nechat diváka vstoupit do říše snů a otázek bytí a nebytí, vnímat naplno atmosféru celé výstavy. …budeme tu jen krátce, sotva se toho stačíme dotknout…, říká Ivana Lomová.

Své dětství strávila autorka v USA, proto se sem ráda vrací i v dospělosti. Spolupracovat s NMWA začala v roce 1995 na studijním pobytu v USA. Cílem soukromého muzea je podporovat, propagovat a zviditelňovat české ženy umělkyně jak v Čechách tak i v zahraničí. Mezi jeho aktivity patří i projekt mezinárodní databáze CLARA, do níž jsou zařazovány i další české umělkyně.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).