Hlavní navigace

Názory k článku Příplatky ke mzdě se v případě dohod neposkytují

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2017 10:23

  Jarmila (neregistrovaný) 77.236.208.---

  Chtěla bych se zeptat na jednu věc.V září jsem měla 4 dny volna. Pracuji na dohodu ó provedení práce.Na DPP mám stanoven měsíční příjem. Při snížení dohody za volno mě k tomuto volnu ještě připočítal i i den svátku tzn.,že mě strhli částku za 5 dní.Má na to firma nárok.

 • 27. 3. 2018 11:10

  polák (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  podepsal jsem dohodu na pracovní pozici strážný od 2.1.2018 do 31.12.2018 kde se píše že moho odpracovat max. 300 hod./rok a s odměnou max. 4000.- hrubého/měs. za měsíc jsem však odpracoval 15 - 16 směn po 12 hodinách. arogantní zaměstnavatel mi však předal na recepci hotelu výpověď ke dni 20.3. 2018. já s touto výpovědí nesouhlasím neb jsem žádným způsobem neporušil pracovní povinosti a ani jsem na případné porušení nebyl zaměstnavatelelem upozorněn. odepsal jsem proto doporučeným dopisem že nesouhlasím s výpovědí a že žádám o co nejrychlejší umožnění nástupu do práce. zaměstnavatel totiž přijal jiného zaměstnance submisívní povahy který si patrně nechá vše líbit, jako třeba udělování ničím nepodložených pokut aj. šikany. předtím jsem u tohoto zaměstnavatele pracoval taky na dohodu a to od myslím 10.4. 2017 a nová dohoda mi byla předložená k podpisu patrně při zákonem navýšení minimální mzdy. mám právo na nějaké odstupné ze strany zaměstnavatele pokud mi neumožní nástup do práce nebo ho mám rovnou nahlásit na inspekci práce ?

 • 25. 8. 2018 14:36

  Patrik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  U DPP se nemusí udávat důvod výpovědi, stejně tak u takové dohody není nic jako odstupné, dovolená a zákonné příplatky. Tenhle typ smlouvy se využívá hlavně na krátkodobé a nárazové práce.

  Jediný limit pro DPP bude nejspíš jen těch 300 hod. za rok. Výše výdělku není limitována, jen při výdělku do 10 tisíc se neodvádí zdravotní a sociální pojištění. Pokud se limit výdělku překročí, tak se prostě z toho odvede zdravotní a sociální pojištění. Je taky možný, že vám dal výpověď, protože jste se už blížil té hranici odpracovaných 300 hodin. Při výpovědi by se měla dodržet 15 denní výpovědní lhůta u DPP. Pokud za vás řádně odvedl zdravotní a sociální pojštění a dodržoval mezi směnami přestávky, tak vlastně je v rámci zákona vše v pořádku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).