Hlavní navigace

Příznivá zpráva ohledně bankrotů firem a podnikatelů. Za srpen je návrhů nejméně

5. 9. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Počet návrhů na bankrot firem a podnikatelů je od začátku roku nejnižší. Kolik bankrotů bylo nakonec v srpnu vyhlášeno?

V srpnu letošního roku bylo vyhlášeno 50 bankrotů obchodních společností, 484 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1027 osobních bankrotů. Co se týká návrhů, těch je nejméně od září loňského roku. 

Podáno bylo 79 návrhů na bankrot obchodních společností, 424 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1150 návrhů na osobní bankrot. Celkově bylo v srpnu podáno 503 návrhů na bankrot podnikatelských subjektů, tedy opět nejméně od září 2017.

Bankrot, jedna z nejčastějších nočních můr podnikatelů. Pokud už firmě začal hrozit, je potřeba zachovat chladnou hlavu. Čtěte, jak se nejlépe zachovat: Hrozí vám bankrot? Poradíme, jak z toho ven

Počet vyhlášených bankrotů podnikatelských subjektů se v červenci výrazně nevymykal průměru za posledních 12 měsíců. Nižší počty podaných návrhů na bankrot podnikatelských subjektů jsou potom spíše jednorázovým výkyvem, komentuje srpnová data Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Převažuje obchod, průmysl a stavebnictví

V srpnu bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v obchodu (11 bankrotů), průmyslu (10 bankrotů) a ve stavebnictví (9 bankrotů). Pouze jeden bankrot byl naopak vyhlášen v dopravě, skladování a činnosti cestovních kanceláří, tři bankroty byly vyhlášeny v ubytování a stravování a také v sektoru nemovitosti a pronájem strojů a zařízení.

Nejvíce bankrotů je zaznamenáno v Praze

V srpnu bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v Praze (20 bankrotů) a dále potom v Olomouckém a Ústeckém kraji (shodně 6 bankrotů). Žádný bankrot obchodních společností nebyl vyhlášen v Plzeňském a Karlovarském kraji a dále na Vysočině a ve Zlínském kraji.

WT100 tip temata

Nejvíce bankrotů fyzických osob podnikatelů bylo v srpnu vyhlášeno v Ústeckém kraji (62 bankrotů) a ve Středočeském kraji (60 bankrotů). Nejméně naopak ve Zlínském kraji (14 bankrotů) a na Vysočině (23 bankrotů). 

V souvislosti s úpadkem se hovoří o konkursu, reorganizaci a oddlužení. Koho se týkají? Orientace v pojmech je důležitá i pro zaměstnavatele. Znáte možnosti řešení úpadku podnikatelů i nepodnikatelů?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).