Hlavní navigace

Pro autodopravce začínají platit víkendová omezení

4. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Řidičům kamionů začíná na českých silnicích prázdninový provoz. Auta nad 7,5 tuny nesmí v pátek jezdit po hlavních tazích mezi pátou hodinou odpolední a devátou večer a vždy půl dne o víkendu. Zákon je v platnosti od začátku měsíce, prakticky se však projeví až od prvního prázdninového pátku, tedy ode dneška.

Dopravcům se novela zákona nelíbí. Způsobí přeplněná odpočívadla i parkoviště u benzínových pump podél dálnic a rychlostních silnic a problémy se zásobováním. Někteří budou nuceni dokonce parkovat v odstavných pruzích, řekl serveru ČT24.cz mluvčí Sdružení automobilových dopravců Česmad Bohemia Martin Felix.

Letní omezení jízdy kamionů zavedlo ministerstvo dopravy před dvěma lety a slibovalo si od něj bezpečnější a plynulejší provoz. Z policejních statistik vyplývá, že v pátek skutečně bývá nejvíce nehod. Strana zelených navíc chce prázdninový páteční zákaz rozšířit. Expertní skupina ministra dopravy už proto připravila tři scénáře. Páteční zákaz by měl platit buď celoročně, nebo alespoň od května do září. Další variantou je zvýšit o víkendech sazby mýtného.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).