Hlavní navigace

Seminář napoví, jak pracovat či podnikat za hranicemi

Sdílet

Tuto středu proběhne seminář, který bude pojednávat o problematice práce v zemích EU. Seminář se bude konat 8. října od 10. hodin v Husově ulici v Českých Budějovicích. Návštěvníci se seznámí s právním rámcem a doklady, které je nutné předložit.

Diskutovat se budou i omezení zejména pro Německo a Rakousko. Mezi další témata patří oblast sociálního a zdravotního pojištění, zdaňování, prokazování kvalifikace, dále nahlašování pracovních povolení a požadavky na pracovní podmínky vysílaných zaměstnanců včetně specifik, jimiž se jednotlivé země liší.

" Od doby vstupu České republiky do Evropské unie jsme svědky stále se zvyšující tendence vysílání českých občanů, respektive zaměstnanců českých společností do zemí Unie, ale i do třetích zemí. Co vše je ale s tímto vysláním spojeno, co tento krátkodobý či dlouhodobý odchod může znamenat pro zaměstnavatele? Na všechny tyto otázky odpoví lektorka semináře Jitka Ryšavá ze sítě ENTERPRISE EUROPE NETWORK – CRR PRAHA, jejichž centrum se touto problematikou zabývá řadu let," sdělila Michaela Fouňová, zástupkyně ředitele Úřadu Jihočeský Hospodářské komory, která seminář pořádá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).