Hlavní navigace

Seminář napoví, jak pracovat či podnikat za hranicemi

6. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tuto středu proběhne seminář, který bude pojednávat o problematice práce v zemích EU. Seminář se bude konat 8. října od 10. hodin v Husově ulici v Českých Budějovicích. Návštěvníci se seznámí s právním rámcem a doklady, které je nutné předložit.

Diskutovat se budou i omezení zejména pro Německo a Rakousko. Mezi další témata patří oblast sociálního a zdravotního pojištění, zdaňování, prokazování kvalifikace, dále nahlašování pracovních povolení a požadavky na pracovní podmínky vysílaných zaměstnanců včetně specifik, jimiž se jednotlivé země liší.

" Od doby vstupu České republiky do Evropské unie jsme svědky stále se zvyšující tendence vysílání českých občanů, respektive zaměstnanců českých společností do zemí Unie, ale i do třetích zemí. Co vše je ale s tímto vysláním spojeno, co tento krátkodobý či dlouhodobý odchod může znamenat pro zaměstnavatele? Na všechny tyto otázky odpoví lektorka semináře Jitka Ryšavá ze sítě ENTERPRISE EUROPE NETWORK – CRR PRAHA, jejichž centrum se touto problematikou zabývá řadu let," sdělila Michaela Fouňová, zástupkyně ředitele Úřadu Jihočeský Hospodářské komory, která seminář pořádá.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).