Hlavní navigace

Program Potenciál je prodloužen do konce roku

14. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé mohou posílat agentuře CzechInvest své registrační žádosti do evropského programu Potenciál, který patří do Operačního programu Podnikání a inovace, až do 31. prosince. Ministerstvo průmyslu a obchodu nejen že prodloužilo termín zasílání registrací, ale zároveň zvýšilo i hranici podpory o 300 mil. na 900 mil. korun.

Program Potenciál pomáhá podnikatelům rozšiřovat své výzkumné a vývojové kapacity a měl by také přispět ke zlepšení spolupráce podnikatelů s výzkumnými a vývojovými organizacemi. Alexandra Rudyšarová, která je nyní pověřena řízením agentury CzechInvest, uvedla, že tento druh investic je nyní prioritní, proto došlo k prodloužení a finančnímu posílení právě tohoto programu. Cílem je podle ní vytvoření kvalifikovaných pracovních míst a zlepšení podmínek pro zapojení podniků do národních i evropských programů výzkumu a vývoje.

Jednou ze základních podmínek pro podání projektu je minimální investice do dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku ve výši 5 milionů Kč. Podporu je pak možné získat na investice do zřízení nebo rozšíření vývojového centra zaměřeného na výzkum a vývoj výrobků nebo technologií. Musí však existovat reálný předpoklad, že firma pak použije ve výrobě výsledky práce centra. Malé a střední podniky pak mohou využít dotaci na úhradu vybraných provozních nákladů centra, jako jsou mzdy nebo pojistné a cestovné výzkumných a vývojových pracovníků.

Plné žádosti mohou podnikatelé zasílat do konce ledna 2008. V první polovině příštího roku se předpokládá vyhlášení 2. výzvy, která by se nově měla týkat i velkých podniků.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).