Hlavní navigace

Názory k článku Prohřešky zaměstnavatelů? V bezpečnosti práce, ale i v dodržování pracovní doby

 • 16. 3. 2018 15:35

  cecilie (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Dávat podnět na Inspektorát práce je zbytečné.....­...protože tento úřad nehodlá kontrolovat ani zpochybňovat dokumenty,které mu firma ukáže na "svoji obranu"(takže i když firma lže-úřad věří)...tak k čemu je takový úřad?????

 • Včera 9:23

  Marie. (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  No ale jsou ještě důležitější věci, na kterou by se měly kontroly soustředit. Zaměstnavatelé nedávají zaměstnancům mzdové pásky, nechtějí platit návštěvu u lékaře- nebo zaplatí jen 2 hodiny-zaměstnanci si musí i brát řádnou dovolenou. Včas zaměstnanci, který ukončí pracovní poměr nevydávají zápočtový
  list. Ale také co dělají pracovní agentury ? No dají zaměstnanci dvě výplatní pásky. Jednu správně spočítanou. Ale při výplatě předloží zaměstnavatel, zaměstancům jinou mzdovou pásku s nižší mzdou. A řeknou - ten rozdíl ti doplácím . A zaměstnanci vezme výplatní pásku s vyšší částkou. Takže zaměstnavatel ušetří na odvodech, na daních. Ale šidí zaměstnance na tom, že má malý průměrný výdělek na nemocenských dávkách, sníží se mzda pro výpočet důchodu a také sníží průměrná mzda na výši dovolenou a náhrady mezd - dovolená,lékař, atd. Toto je pravda. Proč si takové podvody zaměstnavatelé dovolují ??