Hlavní navigace

Škoda Auto má na týden padla

26. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již od pátečního včera se v mladoboleslavské Škodovce nevyrábí. Firma totiž kvůli finanční krizi odstavila do konce příštího týdne výrobu. Linky se opět otevřou až na noční směně v neděli 2. listopadu ve 22h. Další přerušení výroby se plánuje na prosinec, kdy by neměl z továrny vyjet žádný vůz dokonce 14 dní. Nově se navíc spekuluje i o listopadové přestávce.

S informací o listopadovém přerušení výroby přišli odboráři, ale firma to odmítá s tím, že se o ničem takovém zatím nejednalo. Nynější přerušení výroby zasáhne většinu z 20 000 zaměs­tnanců. Část z nich však bude muset ve čtvrtek a v pátek do práce kvůli plánované inventuře.

Zaměstnanci si díky dohodě mezi odbory a firmou přijdou během odstávky na 75 % průměrného výdělku, většina z nich tak dostane zhruba stejně jako při běžné výrobě. Přerušení výroby v největší tuzemské automobilce ale postihne i některé dodavatele, pro něž je Škoda Auto klíčový partner.

Škoda Auto odstávkou reaguje tento týden již podruhé na krizi na finančních trzích. V úterý zlevnila všechna svá auta, některá dokonce až o 100 000 Kč.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).