Hlavní navigace

Dnešním tématem na schůzi poslanecké sněmovny bude balík daňových návrhů

Sdílet

Dnes odpoledne se ve 14 hodin bude konat poslanecká schůze, na níž se budou projednávat daňové návrhy. Diskutovat se bude například téma sazby daně z příjmů či výše pojistného na sociální pojištění.

Vláda poslala k projednání návrh sazby daně z příjmů, která by se v příštím roce neměla měnit. Naopak pojistné na sociální pojištění je navrženo na snížení. Další projednávaný zákon vrácený prezidentem nese název Zákon o rovném zacházení a o právních prostředcích ochrany před diskriminací.

Dalším bodem programu bude podnět ke zrušení osvobození od daně z nemovitostí u novostaveb nebo hlasování o prezidentském vetu zákona, který do českého práva zavádí evropskou směrnici o chemických látkách REACH. Podle Václava Klause nemá zákon kvalitní koncepci a je příliš nákladný. Čtěte více: Dovážíte chemické látky v EU? Nyní je povinná registrace.

Díky ministerstvu financí, které se snaží snížit objem peněz potřebných ke splacení vydaných státních dluhopisů se dnes bude hlasovat také o možnosti jejich skoupení před splatností. Sněmovna projedná i návrh opozice na snížení spotřební daně z pohonných hmot a možnost projednávat státní energeticko koncepci místo vlády. Čtěte také: Na silniční dani se dá ušetřit i tankováním benzínu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).