Hlavní navigace

Dnešním tématem na schůzi poslanecké sněmovny bude balík daňových návrhů

23. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes odpoledne se ve 14 hodin bude konat poslanecká schůze, na níž se budou projednávat daňové návrhy. Diskutovat se bude například téma sazby daně z příjmů či výše pojistného na sociální pojištění.

Vláda poslala k projednání návrh sazby daně z příjmů, která by se v příštím roce neměla měnit. Naopak pojistné na sociální pojištění je navrženo na snížení. Další projednávaný zákon vrácený prezidentem nese název Zákon o rovném zacházení a o právních prostředcích ochrany před diskriminací.

Dalším bodem programu bude podnět ke zrušení osvobození od daně z nemovitostí u novostaveb nebo hlasování o prezidentském vetu zákona, který do českého práva zavádí evropskou směrnici o chemických látkách REACH. Podle Václava Klause nemá zákon kvalitní koncepci a je příliš nákladný. Čtěte více: Dovážíte chemické látky v EU? Nyní je povinná registrace.

Díky ministerstvu financí, které se snaží snížit objem peněz potřebných ke splacení vydaných státních dluhopisů se dnes bude hlasovat také o možnosti jejich skoupení před splatností. Sněmovna projedná i návrh opozice na snížení spotřební daně z pohonných hmot a možnost projednávat státní energeticko koncepci místo vlády. Čtěte také: Na silniční dani se dá ušetřit i tankováním benzínu.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).