Hlavní navigace

Spotřeba biopotravin roste, velcí výrobci s jejich výrobou váhají

Sdílet

Spotřeba biopotravin v českých domácnostech oproti loňsku vzrostla o 70 procent. Češi za ně utratili 1,3 miliardy korun a jejich podíl na trhu se tak poprvné přehoupl přes půl procenta na celkové spotřebě nápojů a potravin.

Na českém trhu ale současně roste podíl biopotravin z dovozu. Z výzkumu agentury Green marketing vyplývá, že se velké české podniky do výroby biopotravin nehrnou. Trh s biopotravinami v České republice nabízí neopakovatelnou podnikatelskou příležitost, proto je velký podíl dováženého zboží na trhu zbytečný. Navíc je jisté, že spotřeba bude v několika následujících letech strmě stoupat, komentoval výsledky šetření pro server Deník.cz Tom Václavík z agentury. Z průzkumu Hnutí DUHA vyplývá, že biopotraviny vyrábí pouhá pětina velkých potravinářských podniků. Mezi ně patří firmy Olma, Emco, Hamé, Polabské mlékárny nebo Racio.

V porovnání s ostatními evropskými zeměmi je půlprocentní podíl biopotravin na trhu zanedbatelný. Podíl biopotravin na německém trhu činí necelá tři procenta, na rakouském dokonce 5,5 procenta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).