Tak buď chceme budovat "volný pohyb zboží a služeb" nebo dělat protekcionistická opatření.
Stanovení "minimální ceny" (za cokoliv) považuji za vůbec nejhorší variantu (úplně stejně, jako stanovení ceny maximální nebo něco podobného). Místo toho, aby byli vinaři rádi, že u tichých vín mají obrovskou výhodu v neplacení spotřební daně, třeba oproti lihovinám, kde je spotřební daň 355 Kč z litru lihu + DPH, u vina je nulová. Když vezmu v úvahu, že běžný obsah alkoholu ve vínu je 12 %, tak u sedmičky vína dělá tahle úspora 29,82 Kč + DPH (u litrovky je to 42,60 + DPH).
Ale jo, hodně do toho šťourejte, možná někoho napadne, že v rámci spravedlnosti to trošku zreguluje a kromě minimální ceny za jednotku alkoholu (jako mají v Británii) se s tím může svést i podobné "narovnání" (což v EU téměř vždy znamená zvýšení) daní. Jedním očkem jsem koukal, kolik činí výše daně u levného vína v Británii a spotřební daň + daň z obratu vycházejí u nejlevnějších vín těsně přes 100 Kč za lahev. Tak "jen blbněte"./p>
Lidé, co jdou po ceně, stejně nikdy nebudou vašimi zákazníky. Zaměřte se na vzdělávání a lákání těch, kteří ocení chuť víc, než cenu.
"Argumenty o dotování dovážené produkce nejsou ničím jiným než potvrzením toho, že tuzemští vinaři kromě legislativních překážek na domácí půdě čelí také velmi silnému tlaku levných dovozů ze zemí, kde svá vinařství podporují."
Lol, autor je opravdu komediant. Sam moc dobre vi, ze tyhle "argumenty" jsou nesmysl a tak misto toho, aby se pod ty argumenty odepsal, tak na nich postavi svuj dezolatsky argument kruhem.