Hlavní navigace

Stávkovat se bude i v dopravě. Za zaměstnanecké benefity

12. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V nejbližších dnech by měla být doprava zasažena neomezenou stávkou. Dnes se na ní dohodly odboráři z dopravy. Stávka zasáhne především vlaky, meziměstské autobusy a pražskou MHD a bude projevem nesouhlasu s plány ministerstva financí zrušit daňové výhody některých zaměstnaneckých benefitů.

Dopravu čeká v nejbližších dnech stávka. Dnes se na ní domluvili odboráři z dopravy. Stávkovat se bude především na železnici, v meziměstské autobusové dopravě a pražské MHD. Do stávky se však mohou podle odborářů připojit i zaměstnanci z dalších odvětví. Stávkou chtějí odbory vyjádřit nesouhlas s plánovaným zrušením daňových výhod některých zaměstnaneckých benefitů, které má v úmyslu ministerstvo financí. Zástupci odborových organizací působících v resortu dopravy zaslali ministerstvu své vyjádření s žádostí o okamžité upuštění od záměru zrušit daňové výjimky s tím, že tyto krok by zhoršily dopady finanční krize na širší vrstvy obyvatel ČR. O zahájení stávky bude rozhodnuto po 12. lednu a odvrátit jej může pouze písemné ujištění ministra financí či předsedy vlády, že od zrušení daňových výjimek ustupuje, uvedli ve svém vyjádření zástupci odborových organizací.

Ministr financí Miroslav Kalousek chce daňové výjimky nahradit zaměstnaneckým paušálem, který podle jeho názoru bude spravedlivější. Odbory však tímto návrhem neuspokojil. Čtěte více: Daňová revoluce požírá své děti. Stravenky čeká gilotina

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).