Hlavní navigace

exPRESS: Také cestovky chtějí z kapes daňových poplatníků vytáhnout peníze kvůli sopce

30. 4. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Zásahla vyšší moc a popel z islandské sopky zkomplikoval zájezdy mnohých Čechů. Jenže škody sčítají i cestovky a ty nyní chtějí po státu až půl miliardy korun.

Cestovky chtějí kvůli sopce po státu půl miliardy »

Ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška se dnes sešel se zástupci Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA), aby společně projednali náhrady škod způsobených výbuchem islandské sopky. Celkové ztráty se vyčíslily na 450 milionů korun. Rostislav Vondruška údajně přislíbil, že požádá jak o podporu našeho státu, tak i o pomoc Evropské unie.

Pakliže bude tato žádost úspěšná, ministerstvo by ve spolupráci s Asociací zpracovalo metodiku, jak o tyto peníze žádat. Naše asociace vítá zájem státu o podporu cestovního ruchu v této situaci, jelikož například jen v Praze má příjem z cestovního ruchu 20 % činného obyvatelstva, což je asi 100 tisíc osob v produktivním věku, komentoval jednání TOMIO OKAMURA, tiskový mluvčí AČCKA.

exPRESS - Koleje 01
Finance

Vouchery pro podnikatele za 7 milionů

Vouchery za více než 7 milionů korun rozdá mezi podnikatele Jihomoravské inovační centrum. Město Brno tak finančně podpoří další část úspěšného projektu, který podporuje vznik a rozvoj partnerství mezi podnikateli a vědecko-výzkumnými institucemi.

Lidé stále vybírají e-shop podle ceny

Pro většinu nakupujících (66 %) je při výběru e-shopu stále rozhodujícím kritériem cena nabízeného zboží. Stoupá však již podíl těch zákazníků, kteří dávají přednost kvalitním obchodům, s kterými mají dobrou zkušenost.

exPRESS - Koleje 02
Zákony a úřady

Novela zákona o bankách čeká jen na prezidenta

Vládní návrh novely zákona o bankách čeká už jen na podpis prezidenta. Senát dal novele, stejně jako poslanecká sněmovna, rovněž zelenou. Novela zásadně mění podmínky fungování Fondu pojištění vkladů (FPV).

Policie zadává podlimitní zakázky nestandardně

Společnost ePoptávka.cz upozorňuje na nestandardní státní zakázky. Problém se týká až 35 procent podlimitních zakázek, tedy zakázek malého rozsahu. Ty spadají do mírnějšího režimu posuzování.

Web Prahy je nejlepší z webů metropolí v Evropě

Internetový portál hlavního města Prahy je nejlepší stránkou metropole v Evropě. Žebříček zveřejnil The e-Governance Institute, který zároveň označil pražský portál za druhý nejlepší ve světě.

Maloobchodníci opět brojí proti regulaci

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) varuje před změnou legislativy v oblasti regulace maloobchodníků. Obává se daňové zátěže nebo nadměrné regulace, která může podle svazu ohrozit konkurenceschopnost a také desítky tisíc pracovních míst.

školení červen 22 - tip do článku

exPRESS - Koleje 03
Provoz, daně a relax

Student Agency vstoupila do asociace cestovek

Student Agency (SA) se rozhodla pro vstup do profesního sdružení. Nově je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Lázeňská sezóna již brzy odstartuje

České a moravské lázně co nevidět zahájí hlavní sezónu. Například celosvětově známé Karlovy Vary slavnostně zahájí svou další sezónu ve dnech 30. dubna až 2. května.

<fb:fan profile_id=„58931­199320“ stream="" connections=„18“ width=„545“></f­b:fan>
Podnikatel.cz na Facebooku

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).