Hlavní navigace

Názory k článku Teď už zákazníka neoklamete. Vlaječka jako důkaz, že je potravina opravdu česká

 • 29. 7. 2015 13:24

  T... (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  a nikdy to nic negarantovalo. Stačí se podívat, jak je to s čerstvým pečivem, co všechno jsou schopni obchodníci vymyslet, aby zmátli zákazníka že rozpek = čerstvě upečeno.
  Navíc je úplně jedno, odkud potravina je. Smutná realita je, že česká potravina negarantuje vůbec nic, velká část firem degradovala s kvalitou do takové míry, že je lepší si raději koupit něco jiného než dříve známé a kvalitní české značky. Navíc třeba většina mlékáren je česká jen na oko, receptury ošizené a zahraniční vlastník.
  Nic jiného než kupovat ověřené výrobky, sledovat složení a informace na obalu atd. nepomůže. Ani deset českých vlaječek.

 • 11. 8. 2015 4:21

  Petr (neregistrovaný) ---.26.96.58.static.exetel.com.au

  Máte naprostou pravdu, např. tady v Austrálii je to vyřešeno podobně "šalamounsky", a to označením: "Made in Australia from local and imported ingredients."

  Problém by se dal vyřešit relativně snadno, přestat tyto "potraviny" kupovat. Výrobci a prodejci by pak příliš na výběr neměli, za předpokladu, že by podvodníci byly podle práva trestáni. Dnes navíc skutečné farmaření (ne bio-pokrytecká parodie) lidem "nevoní", je to totiž těžká a úmorná práce.

  Sledovat složení a informace na obalu bylo nutné, je a vždy bude nutné. Někteří lidé ovšem zpohodlněli a je jim zatěžko číst, jiní zase přes novodobé vymoženosti "nemají čas" tyto informace studovat. Jde však o naše zdraví a zdraví našich vlastních potomků, takže takto "promarněný" čas je jedna z nejlepších investic vůbec.