Hlavní navigace

Termín přijetí eura opět odložen. Podnikatelé chtějí od vlády aspoň termín pro termín

12. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda dnes na svém zasedání řešila aktualizovanou verzi Konvergenčního programu, který plní funkci plánu přijetí jednotné evropské měny v ČR. Termín přijetí eura však v tomto dokumentu vláda opět nevyhlásila. Potvrdila tak dřívější slova premiéra Mirka Topolánka, že stanovovat termín přijetí eura v době finanční krize se jí nezdá rozumné.

Tato informace ovšem nepotěšila podnikatele, kteří si přejí zavedení eura co nejdříve. Jejich názor podporuje i Hospodářská komora České republiky, která dlouhodobě prosazuje co nejrychlejší zavedení eura v České republice. Čtěte více: Koruny, děkujeme, odejděte! Podnikatelé chtějí platit eurem.

Chceme od vlády vědět alespoň termín pro termín a nestrkat hlavu do písku, komentoval opětovný odklad oznámení termínu prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel. Nezpochybnitelným faktem však je, že pro české podnikatele je nadále výhodnější euro mít než nemít. Výhody co nejrychlejšího přijetí eura převažují bez ohledu na finanční krizi, doplnil Kužel.

Podle Hospodářské komory České republiky je co nejrychlejšího přijetí eura prospěšné pro celý podnikatelský sektor. Nejzásadnější problémy pro podnikatele činí momentálně kurzová rizika a ztráty exportu v důsledku silné koruny. Čtěte více: Přijetí eura může být pro podnikatele ziskové.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).