Hlavní navigace

Tisk: Budvar se prodat nestihne a KB zablokovala některé své karty

23. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Právo: Vláda Budvar prodat nestihne

Vláda dle slov premiéra Topolánka nestihne do konce svého funkčního období zprivatizovat státní podnik Budějovický Budvar. Budvar se má nejprve transformovat na akciovou společnost, což umožní jednodušší následný prodej. Informuje o tom dnešní Právo.

Převod na akciovou společnost připadá v úvahu na podzim. Vzhledem k termínům a lhůtám, které takový proces vyžaduje, tak se obávám, že už to nebude tato vláda, která tento podnik dá k privatizaci. A i kdyby to udělala, tak určitě ten proces nedokončí. My nemíníme dělat kroky, které jsou nestandardní, a je to vidět na všech těch privatizacích, které jsme zatím dělali, prohlásil Topolánek.

O privatizaci Budvaru se mluvilo v souvislosti s chystanou fúzí pivovarských skupin InBev a Anheuser Busch. Americký list Wall Street Journal ve své internetové verzi uvedl, že by InBev mohl mít o koupi Budvaru zájem, aby ušetřil výdaje spojené s vedením náročných známkoprávních sporů o značky Budweiser a Bud v několika desítkách zemí, píše Právo.


***
HN: KB zablokovala některé karty

KB z bezpečnostních důvodů zablokovala některé své karty. Důvodem je únik informací ve firmě zajišťující transakce pro společnosti Visa. KB se tak raději rozhodla karty zablokovat, informovat své klienty a vydat nové, bezpečné karty. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.

Odborníci doporučují, nepodceňovat nebezpečí zneužití, týká se totiž každého. Lidé podceňují zabezpečení svého počítače, míní Josef Holub, regionální ředitel společnosti Trend Micro, která v oblasti zabezpečení pracuje i pro české banky. Největším rizikem stále zůstávají nedostatečně zabezpečené internetové obchody, doplňují Hospodářské noviny.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).