Hlavní navigace

Názory k článku Tomio Okamura: Zastřel svého exekutora?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 2. 2011 16:16

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
  Ale to je asi tak jedine, co k tomu lze v teto zemi rict. Tahle zeme totiz neni normalni a dlouho jeste nebude.

  Staci se podivat na temer jakoukoli oblast v nasich zakonech a srovnat je se zvyklostmi v okolnich zemich, radeji jihozapadnim smerem :-) a zjistime co vse je v tehle zemi mozne. Lze to opravdu oznacit za "divoky zapad". Ono vubec neznalost pomeru v jinych zemich, zpusobena tim ze zde lide prilis necestuji (a kdyztak, tak jen sterilne s cestovkou) napomaha tomu, ze zde vladni mafie lidem nabulikuje vsechno mozne s tim, ze je to "ve svete normalni". Neni.

  Ze stranky redakce mi chybi (jako vzdy) nejake pokracovani na toto tema, ktere by shrnulo jak se podobne dluhy malych castek resi v jinych zemich a jake jsou tam pravomoci, omezme se treba na region EU.

  Uvedl bych jeste odkaz na jeden politicky nekorektni magazin, kde se v poslednim mesici toto tema probira, vcetne srovnani, ale byl by jiste smazan :-)
 • 25. 2. 2011 19:37

  leonex (neregistrovaný) 109.80.85.---
  pokud tady existuje právní stát a demokracie,tak osobu,která se vkrádá do mého obydlí a je na mém pozemku bez varování je třeba zastřelit tzv.od pasu nahoru,nejlépe celou dávkou.V USA to tak je a nic se vám nestane.
 • 25. 2. 2011 21:59

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz
  nechtějí-li schwarzenberského krále - japonec by se taky hodil, nesměl by ale odložit svůj meč.
 • 26. 2. 2011 11:53

  bez přezdívky
  to pan Okamura tentokrát trefil správně (tedy po řadě článků s mírně levicovým podtextem, alespoň pro mne...)... Nežijeme v právním státě, to bude ještě velmi dlouho trvat, naštěstí se mi podařilo žít 10let v civilizované západní společnosti, takže mohu srovnávat...takže pane Okamuro za 1 * a prosím, ještě houšť...
 • 12. 5. 2011 0:03

  Dobrota (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
  Pan Okamura mě úplně šokoval. Pouští se do věcí, kterým nerozumí. Není právník, není ekonom. Píše tu polopravdy, Ostouzí nevinné lidi. Jesli někdo z lidí, co tu pomlouvá porušili zákon, ať je žaluje. Proč to neudělá a místo toho motá lidem šišky?.

  Panu Okamurovi pokulhává logické myšlení. Nelze srovnávat stoly s židlemi. Před 15 lety byly jíné zákony a jiné možnosti vymáhat dluhy než dnes. Co tu vykládá?. Každý kdo pujčuje peníze, si važuje, jestli se mu vypltatí zaplatit náklady spojené s vymáháním, nebo pohledávku prodat pod cenou. Někdo prostě měl štěstí, že jeho věřitel to vzdal.

  Exekutor se k vám nevloupe, pokud u sebe nenecháte bydlet a přebírat poštu zadluženou osobu. Jsou vzácné případy, že exekutor vleze do jiného bytu, nebo si hloupá ženská nechá nastěhovat chlápka, o kterém nic neví.
 • 10. 2. 2012 7:07

  jana (neregistrovaný) 46.167.203.---

  Pan Okamura má pravdu, protože zákon je zákon, ale realita je uplně jiná. Na vlastní oči jsem viděla exekutora v akci nedelal nic jiného než u starých lidí hledal peníze a vše co mělo nějakou cenu bral. Ničím se neprovinili nic nedlužili jen u sebe nechala bydlet vnučku aby nemusela spát na chodníku před domem toto je realita Vážený pane

 • 21. 3. 2012 21:31

  Josef (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak koukam ze jses na drogach! Nebo moc zeres media zaplacena politickou mafii. Bouchni se necim tvrdym do hlavy a poradne se kolem sebe rozhledni. Prestan cumet na televizi, nesed u pocitace, ale vijdi mezi lidi!!! Mozna se pak z toho huleni probudis !!!!!!!!

 • 12. 5. 2011 2:24

  Dobrota (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
  Pan Okamura mě úplně šokoval. Pouští se do věcí, kterým nerozumí. Není právník, není ekonom. Píše tu polopravdy, Ostouzí nevinné lidi. Jesli někdo z lidí, co tu pomlouvá porušili zákon, ať je žaluje. Proč to neudělá a místo toho motá lidem šišky?.

  Panu Okamurovi pokulhává logické myšlení. Nelze srovnávat stoly s židlemi. Před 15 lety byly jíné zákony a jiné možnosti vymáhat dluhy než dnes. Co tu vykládá?. Každý kdo pujčuje peníze, si važuje, jestli se mu vypltatí zaplatit náklady spojené s vymáháním, nebo pohledávku prodat pod cenou. Někdo prostě měl štěstí, že jeho věřitel to vzdal.

  Exekutor se k vám nevloupe, pokud u sebe nenecháte bydlet a přebírat poštu zadluženou osobu. Jsou vzácné případy, že exekutor vleze do jiného bytu, nebo si hloupá ženská nechá nastěhovat chlápka, o kterém nic neví.
 • 18. 7. 2012 13:15

  zasvěcený (neregistrovaný) ---.sta.ji.cz

  Bohužel pan Okamura se staví do role mravokárce, který přesně ví, co a jak.
  Ale tahle jednoduchá řešení vždycky přinesla jenom zhoršení situace. Je krásně vidět, jak se všichni jednodušší hned přidávají k jeho názoru, to je přece senzace, konečně je někdo zastřelí ty parchanty exekutory. Myslíte si, že za to můžou oni, že tím problém zmizí? Naopak! Bude to ještě horší, možná to pak převezmou věřitelé do svých rukou bez ohledu na zákon (byť dnes možná špatný). Zamýšlí se vůbec někdo, proč je tolik dlužníků? Jednak samozřejmě špatná hospodářská situace (za to může exekutor?), jednak hloupost jednotlivců, kteří si nedokážou spočítat kolik je jedna a jedna. Pokud se nebudete zadlužovat, exekutoři si nevydělají ani na chleba a bude klid. To asi nikoho nenapadlo. Už mě nebaví sledovat stále ty mediální kauzy, jak chudáky exekutoři dřou, líbivé téma, ale bohužel exekutor vymáhá jen to, co mu soud určí, včetně poplatků za odvokáty apod. Žádná profese není tak pod drobnohledem jako právě exekutoři. Samozřejmě, že jsou přehmaty, ale kde nejsou. Pro média samozřejmě nejsou atraktivní témata věřitelů, kteří se svých peněz nikdy možná nedočkají a také mají rodiny a také možná nejsou zrovna v dobré situaci. Ale to je asi zase jiné téma.

 • 26. 2. 2011 12:46

  majkuska (neregistrovaný) 95.129.240.---
  Pane Okamuro, naprosto s Vámi souhlasím. Co ale máme dělat, aby se toto změnilo a stát nedlužníky chránil před exekutory? Přidám se ihned k jakékoliv petici, pronajímáme totiž část rodinného domu a z exekutorů máme přímo panickou hrůzu, hlavně aby exekutor nevlezl k nám - my žádné dluhy nemáme, ale za cizí lidi ručit nemůžeme.
 • 26. 2. 2011 15:25

  volic (neregistrovaný) 212.71.183.---
  Pane Okamura, nechcete zalozit politickou stranu a kandidovat v predcasnych volbach, ktere budou hned po defenestraci, ktera letos probehne? Ja bych vas volil za tento nazor: "Představte si expremiéra Topolánka, jak kope u Vás v obci plyn. Není to hezká představa? A vedle v tílku zpocený Kočárník, Kalousek se Sobotkou a další, kteří mají na svědomí dluhy celého státu?". To by se melo tesat do kamene tyhle slova.
 • 27. 2. 2011 12:46

  vigo (neregistrovaný) 80.188.214.---
  Máte naprostou pravdu pane Okamuro, máte velmi dobré názory, za které si Vás nelze nevážit!
 • 28. 2. 2011 23:49

  Petr (neregistrovaný) ---.158.broadband6.iol.cz
  tohle možné a nejen to. Tohle(to s exekucema u nedlužníků) je však již snad nepřehlednutelné i pro řadového občana. Nebo stále ne? Lidé by si už apon konečně mohli uvědomit, že problém je v politicích a špatných zákonech, které v parlamentu prosadili. Pravděpodobně se to nestane. ODS nebo ČSSD nebo TOP09 nebo VV všechno jedna verbež bez vize, budoucnosti a naděje pro tento stát bude dále budovat cestu mimo civilizovaný svět. Tito "Exekutoři" jsou bohužel jedním z markantních příkladů právního i morálního HNUSU, který v ČR dnes existuje. Problémů je v tomto hloupém státě ovšem nepřeberně víc. :-(
 • 1. 3. 2011 11:10

  h (neregistrovaný) 212.80.64.---
  Pokud je mi známo (ale nevím to na 100%), tak z výplaty se již odvádí jen 1/3 na splátky exekutorovi ? Možná mě někdo opraví jak to je. Problém je, že hodně lidí má problém přežít i s "plnou" českou výplatou a tito dlužníci často splácejí něco i mimo soudně třeba rodině atd. Pokud by byla odváděná veškerá část nad určitou hranici, nic by dlužníka nemotivovalo vydělávat více a tedy dluh splácet rychleji, pominu-li jeho dobrý pocit, že již nic nedluží.
  Jinak s textem v podstatě souhlas. Problém ČR ale je, že lidem stačí, když ODS pár měsíců po divadle s odstřelením Topolánka kvůli umělé aféře k tomuto účelu stvořené, vymění maskota za "pana čistého" (to že členové ODS s chováním Topolánka do té doby moc problém neměli a mlčeli, voličům nevadí) a občané těm grázlům tam nahází zase hlasy a ti co toho už mají dost, ti je nahází Unii svobody, SZ nebo VV či TOPce, které si ODS zakládá jako houby po dešti, kdykoliv do své koalice potřebuje dodat čerství vítr = hlasy, které by mohly odejít opozici.
 • 3. 3. 2011 21:59

  Honza (neregistrovaný) 95.173.89.---
  Pan Okamura je pro mne clovek, ktery ma myslenky srovnane jako malokdo v tomto state. Narozdil od nasich politickych leadru. Nabyl jsem dojmu, ze si ceska populace nic lepsiho nezaslouzi. Ne tady opravdu neni demokracie natoz pravni stat, a dokud se do cela nedostanou lide typu pana Okamury, Grygara a podobnych, nic se nezmeni.
 • 4. 3. 2011 19:04

  astor (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
  V tomto státě se porušuje ústava, politikům,ústavnímu soudu a podobným organizacím je to úplně jedno.Myslím,že by lidé postižení (státem podporovanou zlodějnou) měli celou zaležitost dávat k soudu a jako obžalovaného uvádět stát.
  V případě neúspěchu u našich soudů celou záležitost předat do Štrasburku.
 • 6. 3. 2011 22:41

  Jirka (neregistrovaný) ---.vslesy.cz
  Vidím to úplně stejně, stát beztrestně porušuje zákony jak ústavní tak morální.
  Nejdříve bylo gestapo ČEZu a ted další v podobě exekutorů.
 • 6. 3. 2011 11:43

  Michal (neregistrovaný) 85.162.188.---
  Vážený pane Okamuro.
  Máte naprostou pravdu o dění v tomto státě a vážím si Vašeho logického myšlení které v tomto státě bohužel mnoha lidem chybí. Kořeny z minulosti, kterých se nechtějí zbavit jim to nedovolí.
 • 7. 3. 2011 0:08

  cormorán (neregistrovaný) ---.cust.termsnet.cz
  je zvláštní, že se nadává na exekutory, ale ne na advokáta Sokola, který ty problémy s dopravním podnikem a nákladama za pokuty způsobil.. to advokát právě jednající za dopravní podnik mohl všechny pokuty sloučit při návrhu do jedné exekuce, exekutor už to udělat nemůže resp. pokud to udělá a pan sokol se odvolá soud je zase rozdělí aby pan sokol měl nárok do každé uplatnit náklady, takový je zákon, a tedy napište svému poslanci!

  a nebo proč se nenadává a nestřílí na dlužníka který schovává svůj majetek, .. ne ne, vždy je jednodušší určit jako viníka všeho toho nepopulárního..exekutora.. ale on exekutor nebude nikdy populární... ono těch dlužníků je v dnešní společnosti nějak moc .. ale to neni chyba exekutora

  dokud bude pan okamura a společnost považovat tento stav za normální, nikdy se práva lidé v tomto státě nedovolají..

  lidé si musí uvědomit, že každý mince má dvě strany
 • 7. 3. 2011 23:19

  Petr (neregistrovaný) ---.158.broadband6.iol.cz
  Co to meleš ? Mnoho exekutorů patří prostě do kriminálu jako normální zloději, lichváři a česky řečeno prostě hajzlové (možná jsou nějaké vyjímky, ale pochybuji), LICHVA je sama o sobě dost odporný čin snad i trestný. Když krade bezdomovec nebo nějaký chudák bez práce, má pravděpodobně hlad atd..je to špatné, zaslouží to trest no lidsky je taková situace i pochopitelná. Ale pokud zneužívá právně vzdělaný člověk úmyslně špatně zkonstruovaného zákona(trvá to snad už bezmála 10let!!!!), aby se obohacoval na sociálně slabších občanech nebo třeba důchodcích ??? Kde to žijeme ???
  Na vině za vzniklou situaci jsou jednotliví politici a jejich strany. Tedy dnes ODS, TOP09, VV... dříve i ČSSD, která u vzniku zákona tehdy asistovala. Okamura by měl tedy svoji výzvu rozšířit a zacílit na zodpovědné politiky! Víceméně ještě lepší než tady kecat by měl rozdat mezi lid naostřené samurajské meče, protože demokracie se zřejmě v ČR neosvědčila. :-(((
 • 8. 3. 2011 11:22

  Stevart (neregistrovaný) 77.48.218.---
  Naprostý souhlas s názorem Petra. Bohužel jednání exekutorů je legitimizováno zákonem. Případné protesty pak samozřejmě jeho interpretací. Takový zákon a stav je však protiprávní, neboť odporuje smyslu ústavně zakotveným a zaručeným základním právům, jak se zmínil o nich již pan Okamura. Každý exekutor, tak, jako každý kriminálník jedná a dovolí si pouze to, co považuje za únosné riziko a co mu dovolí právní řád, potažmo politický režim ve společnosti, neboť ten zejména tento právní režim determinuje.
 • 8. 3. 2011 17:03

  anonymní (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
  Jakkoliv ve své podstatě s názorem autora souhlasím v rovině popisu skutečnosti, nemohu se ubránit tomu, že nabádat způsobem uvedeným v článku k použití násilí hraničí s návodcovstvím k trestnému činu.

  Stav prezentovaný autorem zde samozřejmě je, nicméně problém je dle mého názoru někde jinde, a to v informovanosti a rozhodovací schopnosti dlužníků (nepíši nyní o dlužnících, resp. pachatelích hospodářské kriminality).

  Jestliže totiž dlužník obdrží pokutu, může se vždy rozhodnout, zda ji uhradí, resp. k její úhradě podnikne kroky (formou dohody s věřitelem apod.), nebo žádné kroky nepodnikne. V tom je zlo každého dlužníka, a zejména toho českého, že většinou žádné kroky nepodniká (resp. proč by tak činil, když Topolánkovi to prochází - ale to už je zase jiné téma).

  Je až s podivem, že ačkoliv v dnešní době existuje mnoho neziskových organizací s právním zaměřením, které mohou dlužníkům poradit či pomoci vyjednat úhradu dluhu s věřitelem, málokterý dlužník ví či (což je mnohem horší) chce jejich pomoci využít. Takováto právní pomoc je totiž nejlepším prostředkem, jak se postupů advokátů a exekutorů bránit. České právo má dostatek prostředků, jak dlužníkovi situaci ulehčit, pokud SPOLUPRACUJE (osobní bankrot, dohoda o splátkách dluhu apod.). Většina dlužníků však buď o takovémto řešení neví, nebo o něj nemá zájem.

  Advokát hájí zájem klienta, exekutor oprávněného z exekuce. Oni nejsou těmi, kdo budou hájit spravedlnost (ne nadarmo již v 19. století jistý filozof tvrdil, že "právo je minimem morálky"). Soud je ten, kdo by měl dlužníka chránit. Dlužník se však tím, že není aktivní, o tuto ochranu připravuje. Ano, jednotlivé příběhy jsou smutné a bolestné, ale na začátku vždy stojí ve větší či menší míře osobní odpovědnost jedince za jednání, které on sám může ovlivnit.

  Český stát, chce-li něco s touto situací učinit, měl by především informovat dlužníky, jak postupovat, jak se bránit těmto šikanózním žalobám a exekucím. Stejně by měly činit osobnosti autorova formátu (nehledě na to, že s ohledem na autorův původ je pro mě tento jeho názor nepochopitelný). Nabádat k násilí ještě nikdy nic dobrého nepřineslo, leda tak střelivo pro anonymní diskutéry v internetových diskuzích, ke kterým se teď bohužel připojuji.

  Pěkný den všem!
 • 9. 3. 2011 10:38

  Polik (neregistrovaný) ---.endeer.cz
  Ale tady nikdo netvrdí, že je problém, že exekutoři mohou dlužníkovi zabavit majetek, nýbrž že mohou zabavit na co se podívají, ať je to čí je to. A jediná obrana je dlouhotrvající soud, během kterého na předměty jejich (bezúhonný) majitel nemá nárok, a po němž mohou být často téměř bezcenné (např. počítač).
 • 11. 3. 2011 8:53

  bez přezdívky
  Stat by mel take stanovit zpusob, jakym ma byt dluznik o dluhu informovan a v jake lhute. Neni to tak davno, kdy treba i Vseobecna zdravotni pojistovna resila dluhy ulezenim az do doby, kdy byly dostatecne vyzrale. Tedy napriklad dluh 500 korun se nechal nekolik let ulezet, kazdy mesic se pripsaly uroky a pokuty, az to najednou cinilo dvacet tisic. Tohle se ve slusne zemi nedela, tam se posle par upominek, nasledne upominka doporucenym dopisem a pak se teprve neco resi.

  Nevim, jestli se v CR stale jeste postupuje podle vzoru VZP, ale vubec by mne to neprekvapilo (presneji, opak by mne prekvapil). A kdyz se k tomu pripocte dnesni exekutorska zlodejna, dalo by se ocekavat, ze dluh 500 Kc naroste na nekolik set tisic a dliuznik skonci pod mostem, kde bude prostituovat vlastni deti. Krome dluznika jsou vsichni spokojeni, protoze si bezpracne nahrabou a s klidem treba jenom proto, ze supervykona a spolehliva Ceska posta ztratila nedoporucenou fakturu.

  System vymahani dluhu neni nastaven na to, aby se veritel domohl svych penez, ale na to, aby byl dluznik znicen a kdekdo si na tom nakradl. Jak ceske!

  Na jednu stranu se nahore krade, co neni na reteze, az se musi zvysit DPH, aby tu zlodejnu bylo z ceho platit; dluhy velmozu se nesplaci, protoze tech par milionu nestoji za to, aby je nekdo obtezoval, zato normalniho cloveka kvuli par stovkam nevahaji znicit. Clovek si pripada, jak v nejake obzvlaste shnile africke zemi.
 • 8. 3. 2011 21:45

  bez přezdívky
  Plně souhlasím.
  Ať se vrátí to co jiní milionáři a bilionáři nakradli a mi to teď musíme zaplatit z našich peněz a nechtěně tak okrádat naše rodiny a děti.Byl bych rád a dožil se toho,aby třeba soudci a další pochlebovači vrátili nevinným lidem co jim sebrali/špatné rozhodnutí/.pak když se prokáže žešpatně rozhodli,tak řeknou jenom:PROMIŇTE,ale za to se nic koupit nedá.Je to tady samej flákač a jinčí.Sšetkaljsem se již s exekutorem jak můj majetek zabavuje na úkor mé nové rodiny a dluh nebyl náš,ale bývalého manžela mí nynější ženy a dodnes ho splácíme a pan milospán se hrdě opíjí a dluží pomali 500000 a nic se neděje,hlavně,že se soud a pochlebovači smějou jak jim to někdo zaplatí.Tady se skutečně jede v tom,že koza se nažere a trávník zůstane pořád zelenej.A proti tomuhle není nikde ani odvolání.Jsou to veřejní zlodějové.Rád bych se jednou podíval a sám s planžetou do brlohu pana exekutora a dalších.Rád bych aby přiznali co prachsprostě nakradli,jak jim to zákon dovoluje.
  A víte proč se toto děje?No odpověď je jednoduchá.To aby obyčejný člověk neměl náhodou více jak ten co veřejně krade a aby obyčejný člověk náhodou nepřekážel na soukromích plážích někde v Caribiku,či aby si náhodou nepostavil vilu někde poblíž.Ono se totiž traduje v našich končinách:DRŽ HUBU A KROK.
  Na závěr musím podotknout,že již má osoba má tohoto bordelu plný zuby a za svím názorem si stojím.
 • 9. 3. 2011 11:08

  krakonoš (neregistrovaný) ---.68.broadband.iol.cz
  Plně souhlasím zastřelit a rozpárat zmetka drzého.Rozhodně by to již někdo měl udělat!!!!
 • 22. 3. 2011 21:43

  Giomek (neregistrovaný) 80.82.144.---
  Ja uz na nej cekam ;-)
  Koupil jsem jednu rozsahlou haciendu od jednoho "podnikatele".

  Vlastnil BMWraka, tedy to nebyl podnikatel ale hnup a omezena socka. Protoze BMWraka mel na leasing (jako vsichni sockopodnikatele, ja si kupuji SUV a ostatni veci za hotove) . Jeho firma po krizi sla do kopru, protoze jako sockopodnikatel mel pujcky a nedarilo se splacet, synacek, dceruska zacali drogovat, a jeste ke vsemu jsem mel napsane jejich trvale bydliste, zjistil jsem to az kdyz mi prisly volebni listky a pak zacal kolotoc premistovani adres na OU.

  Nicmene stale chodi listky od exekutora a obcas me navstivi policie. Samozrejme mam pripravenou SAIGU MOLOT VEPR, ale jak vsichni vidi, ze mam japonske vozy LC200, RAV4 , je jim jasne ze jsem uspesny podnikatel a ne omezeny imbecil s gestapackymi smejdy na dluh, proto jsem zatim zbrane pouzivat nemusel.

  Ale otazka je co se stane az kdyz mi v dementcedesu prijede exekutor. To pak ani zastrelit nepujde, protoze bude mit dutou hlavu.
 • 9. 3. 2011 13:22

  alfa (neregistrovaný) ---.ciur.cz
  Naprosto souhlasím. Problém je v tom, že podvodníci si odhlasovávají zákony, které jim zlodějny a podvody "podle práva" povolují. Problém se přesouvá - koho tedy volit a kde je záruka, že dnešní "čistý" člověk se po zvolení poslancem nestane podobnou černou vránou ne-li horší?????????
 • 11. 3. 2011 12:07

  anonymní ---.sde.cz
  az dluznik uvede, ze pobyval na vasi adrese, prestoze ani netusite kdo ze to vlastne je. to bude teprve sranda, az se vam do domy vloupa exekutor prestoze o zadnem dluznikovi nevite, nikdy tam nebyl jen obcas chodil okolo po ulici a vyhlidnul si vas, ze to za nej zacalujete...
 • 21. 4. 2011 20:47

  Flyer (neregistrovaný) ---.dsl.bell.ca
  Pane Okamuro,
  nelze než s Vaším článkem souhlasit. Přesto si dovolím kritiku. Zapomněl jste na dost podstatnou část. Je to vydaný zákon, který snad na světě nemá obdoby a rozhodně se nevyskytuje v žádném kulturním státě. Příčí se mi přirovnávat naši republiku ke kulturním státům a již vůbec ne k nějaké demokracii, když nám vládne neotřesitelná oligarchie. Šikovně rozesílané upomínky doporučenou poštou, ve vyhmátnuté době, kdy dlužník nemůže dopis převzít (dovolená, práce v zahraničí a pod.), kdy ZÁKON stanovuje, že nepřevzatá zásilka se považuje za DORUČENOU. Jak to funguje jinde? V zahraničí mám nějaká pojištění. Podle zákona pojistka platí při nezaplacení ještě měsíc a pak se automaticky ruší. Jednoduché. U nás tomu tak není. Konkretně pojišťovna SLAVIE, kterou jsem zrušil tak jak se to dělá třeba v Kanadě a USA, tím, že jsem jim přestal platit (po deseti letech) si klidně počítá pojištění dál. O tom mě upozornila doporučenou poštou, kterou jsem převzít nemohl, protože jsem v republice nebyl na 800 Kč. kterou jsem dlužil bez mé vědomosti a předala to svému právníkovi. O všem jsem se dověděl až od soudu. Naštěstí jsem tam byl a poštu mohl převzít. Kdybych tam nebyl, soud to dal exekuci a já bych se mohl dovědět o vykradeném domu exekutorem až bych se vrátil. Celá ta sranda, naštěstí včas podchycená, mě stála 9000 Kč. Bance Slávia asi vůbec nevadí, že už u nich nebudu mít zákonné pojištění vozidla a že samozřejmě ten případ roznesu i mezi jinýmy potenciálními pojištěnci. Myslíte, že po takové exekuci, která se nestala jen náhodou, bych nestřílel?

  Může mi někdo vysvětlit, jak může takový zákon o nedoručené poště vůbec existovat? Někdo mi říkal, že kriminálníci schválně odmítali převzít doporučenou poštu od soudů při předvolání. To nemají státní úředníci pošty žádnou důvěru ke svým zaměstancům? Za co jsou tedy placeni? Nestačí úředníku pošty napsat že adresát odmítl poštu převzít, být dostatčným důvodem soudu vydat na dotyčného zatykač? Jenže k tomu by musel být ten náš Čekistan i právním státem. Četl jsem případ, kdy člověku za dlužnou částku 300.- městu za popelnice, málem přišel o dům a stálo ho to 2x19000 Kč. Je vůbec možná taková svévůle exekutorů? V jiném případě exekutor prováděl exekuce ještě rok po té, co to měl soudem zakázané. Jak vůbec může exekuce existovat jako způsob obživy pro exekutora? Inu v té naší republice, řízené nomenklaturou Stb a bývalých složek KSĆ je možné všechno. Revoluce, ani ty "zametené" se nedělají s klíčemi...
 • 19. 2. 2012 10:38

  bez přezdívky

  dobrý den ano exekuce a co lidi kteří platí a dostanou se do toho ne vlastní vinou ale vinou statního systému onemocnite a nemocenskou dostanete za 3 měsíce tak vám začnou problémy banka vás ožebračí jste okamžitě vyvrhel protože neplatíte a nikoho nic nezajíma a pak s vámi jednají jak s onucí můžete prosit skuhrat žadat a banka ta na vás kašle ví že si přijde na své tohle by se dřív nedělo co je dneska za hyenysmus a co se tu děje živíme spoustu přiživníků jak ráda vzpomínám na vyplátu v pytlíku nemusela jsem živit banku a agentury taky zloději tahle republika je plná hnoje a špíny a doufám že se to změní dnes vás ani nepozvou k soudu aby se člověk obhájil udělají to za vás a bez vás hnus

 • 20. 2. 2012 23:43

  fanyz (neregistrovaný) ---.sys-data.com

  Myslím, že by měl existovat jednotný, veřejný a funkční registr dlužníků, kde by každý neplatič měl podle ochoty dluhy splácet a poměrné dlužné částky svůj rating a na základě něj by mu byly udělovány případné sankce -- úroky. Pokud by rating dosáhl stanovené hranice, bylo by teprv možné dlužníkovi nařídit exekuci. Tím by se vyřadilo korupční kolečko, kdy soukromé exekutorské kanceláře podplácejí instituce, aby k nařízení exekuce došlo co nejdříve. _
  Jsem soukromý podnikatel a žiji v malém bytě s přítelkyní a ročním synem. Ke konci roku se mi nashromáždilo více dluhů, nezaplacených účtů a pokut a ty jsem z toho mála, co jsem vydělal, platil podle priority. Pokuta od PČR na 500 Kč zůstala za důležitějšími závazky. Zaplatil jsem ji se značným zpožděním a k mé smůle až týden po tom, co byla nařízena exekuce. Podotýkám, že upomínka mi přišla pouze jedna, pak již jen oznámení o nařízení exekuce na majetek a výzva k zaplacení vymáhané celkové částky 8300 Kč vč. DPH, tj. 500 + 3600 odměna exekutora + 4200 náhrada výdajů (?!). _
  Něco jsem si o tom načetl. Shrnuto; nepodáte-li písemně do tří dnů exekutorovi námitku proti nákladům, musíte částku zaplatit. Vzhledem k tomu, že nejsem zaměstnán a nemám pravidelný příjem, hrozila našemu chudému bytečku, v poslední době zařizovaném z darů rodiny přítelkyně, brzká návštěva exekutora a zabavování nejnovějších vymožeností naší domácnosti (které mi nepatří); pračky a vybavení pro mimi. Nic cenného, krom počítače již doma nemáme. Vzhledem k tomu, že pračka má prasklý displej, nemusela by výsledná hodnota odhadnutá exekutorem ani stačit. _
  V pátek se po druhé hodině exekutorovi nedovoláte, takže jsem čekal do pondělí, abych se dozvěděl, co už jsem si přečetl na internetu a dohodl jsem si s paní na lince, která se nepředstavila, nejnižší možné splátky -- 2000 Kč měsíčně. Na první splátku nebylo. Kamarád, který si ke mně nechává zasílat platby, protože nemá účet, mi něco ponechal. Volal jsem tedy znovu exekutorské kanceláři a paní, která se mi nepředstavila, mi po nastínění situace předala značně nepříjemnou právničku, už dle sebevědomí dobře živenou z vrchovatého koryta zaplňovaného uťáplými zdeptanými platiči dluhů. Řečnicky jsem se dotázal, jak může být ta částka tak vysoká a dle očekávání mi bylo opáčeno paragrafy. Po pár minutách hovoru nejspíš pochopila, že nekladu odpor, ale fakt ty prachy nemám a svolila k vyjímce ze splátkového kalendáře. _
  Ne, že by mě pár tisíc poslalo na ulici, díky přátelům bych nějaké zázemí vždycky našel, ale v situaci, kdy nevydělám na sunar, natož na jídlo pro sebe, je to opravdu břímě.

 • 31. 5. 2012 20:41

  delfín (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  souhlasím,ale myslím si,že i kdyby jste byl prezident,za chvíli pojedete ve vyjetých kolejích.....konec konců prezident je jen figurka bez pravomocí...:-((((

 • 8. 6. 2013 1:27

  Haluzak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nebude zde argumentovat proč je to správné a pravomocné vím že je : Jediné možné řešení této situace, je tvrdě a bezdiskuse drapnout a zotročit, zabavit jim majetek co nám nakradli a zotročit je aby jsme znich dostali maximum nazpět... Bezjakéhokoli soudu a bez obav, jít a tvrdě nekompromisně zastavit to co se děje.. .pokud se toto někomu nezdá tak stejně jako inteligentní názor okamury zastřelte exekutora, po nějaké té exomrtvolce už to donutí exekutory uvědomit si co dělají :) v případě dobývání se do vašeho bytu vyzvěte a upozorněte exekutora i příopadného hlupáka ozbrojeného policistu že v rámci ochrany sebe a své rodiny ať okamžitě opustí dveřní prostor jinač skrze dveře budete střílet. tečka a držte tlamu o jakékoli námitce !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).