Hlavní navigace

Toto není apríl, dnes je poslední termín pro odevzdání daňového přiznání

1. 4. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Kdo nechal daňové přiznání na poslední chvíli, musí zbystřit. Dnes je pro jeho odevzdání poslední termín. Zároveň je poslední termín pro zaplacení daní.

Finanční správa nemá smysl pro humor a i na apríla myslí vše vážně. Dnes naposledy se musí daňové přiznání odevzdat a případný nedoplatek i rovnou zaplatit. 

Povinnost platí pro poplatníky daně z příjmů za rok 2018, kteří nemají daňového poradce. Pokud daňový poplatník dosud své přiznání ještě neodevzdal, může využít prodloužených úředních hodin, které mají finanční úřady a jejich územní pracoviště, a to do 18:00 hodin.

Psali jsme: 1. duben není konečná, bez rizika pokut se lze s přiznáním o několik dní opozdit

Dnes je sice oficiálně poslední termín, bez sankce lze přiznání odevzdat i v dalších dnech

Pokud daňový poplatník nestihne daňové přiznání odevzdat dnes, může tak učinit ještě v nejbližších dnech, připomíná generální ředitelka Finanční správy ČR Tatjana Richterová

V případě daňového přiznání se totiž sankce udělují až od 6. pracovního dne po termínu a úroky z prodlení z nedoplatku daní začínají nabíhat až pátý pracovní den po splatnosti.

K dnešnímu dni přijala Finanční správa celkem 1 876 897 přiznání. Fyzické osoby jich podaly 1 634 892, tedy necelých 75 % z celkového počtu, a od právnických osob obdržela Finanční správa ČR 242 005 podání, což činí 54 % odevzdaných přiznání.

K pohodlnějšímu podání daňových přiznání mohou poplatníci využít elektronických podání, ale i výjezdů pracovníků Finanční správy ČR do obcí.

Psali jsme: OSVČ, které nepodávaly přiznání, musí do týdne odevzdat přehled pojišťovně

Máte daňového poradce? Nezapomeňte doručit plnou moc

Daňové přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, poštou nebo elektronicky. Povinně elektronicky musí podání učinit mj. všichni poplatníci, kteří mají zpřístupněnu datovou schránku.

Pokud daňové přiznání za daňový subjekt zpracuje a podá daňový poradce nebo advokát, je lhůta pro jeho podání delší, a to do pondělí 1. července 2019. Podmínkou však je, že bude plná moc, udělená tomuto daňovému poradci nebo advokátovi, doručena příslušnému finančnímu úřadu nejpozději do 1. dubna 2019.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).