Hlavní navigace

U zajišťováků navrhujeme zavedení nucených správců, uvedla Schillerová

8. 12. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Budoucí ministryně Alena Schillerová dnes po setkání s prezidentem uvedla, že ministerstvo chce u zajišťovacích příkazů zavést tzv. nucenou správu.

Ta by byla v gesci ministerstva spravedlnosti a fungovala by na podobném principu jako insolvenční správci. Tento a další návrhy na změny u zajišťovacích příkazů probere expertní skupina, která se setká 8. ledna.

Zajišťovací příkazy čekají legislativní změny

Budoucí ministryně Alena Schillerová potvrdila, že institut zajišťovacích příkazů čekají kromě nedávno schválené metodiky i další změny. Diskutovat se o nich bude 8. ledna na zasedání expertní skupiny. Budeme se bavit o budoucí právní úpravě k zajišťovacím příkazům. Přicházíme například s návrhem tzv. nucené správy, která by byla v gesci ministerstva spravedlnosti. Vytvořila by se nějaká skupina nucených správců, jako jsou dnes insolvenční správci, a ti by se ujali řízení firmy v případě, že bude vydán zajišťovací příkaz, aby nedošlo k její likvidaci, uvedla Schillerová.

Hlavní prioritou nové ministryně prý bude zjednodušení daňového systému. Absolutní prioritou by měl být online finanční úřad, který by měl vzniknout do dvou let. Nový zákon o daních z příjmů, který online finanční úřad zavede, je již připraven a měl by se brzy objevit v připomínkovém řízení.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).