Hlavní navigace

V krajích vznikla jednotná kontaktní místa pro podnikatele

5. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na přelomu roku vznikla na živnostenských úřadech krajských měst tzv. Jednotná kontaktní místa (JKM). Jejich zřízení vyplynulo z nového zákona o volném pohybu služeb. Podnikatelé získají na JKM informace nezbytné pro získání podnikatelského oprávnění, obecné informace o poskytování služeb v jiných členských státech EU, nebo informace o opravných prostředcích a o řešení sporů. Dále kontaktní údaje osob, které mohou podnikatelům poskytnout praktickou pomoc v případě problémů s úřady a to nejen doma, ale kdekoliv v EU.

V pravomoci JKM je dále informování o ochraně spotřebitele v jiných členských státech a poskytování kontaktních údajů osob, které mohou podnikatelům pomoci. Jednotné kontaktní místo, které bylo zřízeno na městském úřadu v Černošicích, navštívil také ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský. Černošické JKM bude poskytovat servis především občanům Prahy a Středočeského kra­je.

Důležité je, že Jednotná kontaktní místa jsou součástí celoevropské sítě. Díky tomu mohou poradit nebo pomoci i pokud se jedná o podnikání v jiném členském státě Evropské unie, uvedl při slavnostním otevření Tošovský. Podrobnosti čtěte v zítřejším a pátečním vydání.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).