Hlavní navigace

V Nošovicích dnes spustila provoz automobilka Hyundai Motors

3. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ode dneška spouští v Nošovicích svůj provoz jihokorejská automobilka Hyundai Motors. Celkem by měla vytvořit 3500 pracovních míst. Výroba bude zaměřena na model Hyundai i30, který automobilka považuje za „české auto“. Chystá i jeho speciální limitovanou sérii s názvem Made in CZ, která bude vyvedena v barvách české trikolóry.

Jihokorejská automobilka Hyundai Motors dnes zahájila v Nošovicích výrobu zaměřenou na model Hyundai i30 po kterém je podle společnosti velká poptávka. Provoz by měl zaměstnat 3500 lidí. Původně se mělo začít vyrábět až v dubnu příštího roku. Finanční krize však přinutila vedení zahájení výroby urychlit, společnost čekala už jen na poslední povolení, které dostala minulý pátek.

Nový model i30 automobilka pokládá za „české auto“. Připravuje proto také speciální limitovanou edici s názvem Made in CZ, která bude vyrobena pouze v počtu 300 kusů a barvách české trikolóry. Taktéž se v období od 10. – 15. listopadu uskuteční tzv. „České dny“, během nichž si budou moci zákazníci objednat tento limitovaný model s povinným a havarijním pojištěním na jeden rok zdarma.

Stavba továrny, která by v první fázi své výroby měla vyrobit 200 000 vozidel ročně, stála zhruba 1,1 miliardy eur. Děkuji všem za mimořádné pracovní nasazení, s jakým se podařilo za jeden a půl roku postavit a zprovoznit nejmodernější automobilový závod v Evropě. Jsem si jistý, že tento výkon vejde do moderní průmyslové historie, řekl Kim Eok-Jo, prezident společnosti HMMC. Při plné kapacitě by chtěla automobilka produkovat ještě o 100 000 auto­mobilů více. Ještě v letošním roce se společnost Hyundai chystá vyrobit asi 35 000 převodovek a jejich výrobu postupně zvyšovat až na 600 000 kusů v roce 2011, kdy si tuto produkci rozdělí mezi sebe závod Hyundai a Kia.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).