Hlavní navigace

V Nošovicích dnes spustila provoz automobilka Hyundai Motors

Sdílet

Ode dneška spouští v Nošovicích svůj provoz jihokorejská automobilka Hyundai Motors. Celkem by měla vytvořit 3500 pracovních míst. Výroba bude zaměřena na model Hyundai i30, který automobilka považuje za „české auto“. Chystá i jeho speciální limitovanou sérii s názvem Made in CZ, která bude vyvedena v barvách české trikolóry.

Jihokorejská automobilka Hyundai Motors dnes zahájila v Nošovicích výrobu zaměřenou na model Hyundai i30 po kterém je podle společnosti velká poptávka. Provoz by měl zaměstnat 3500 lidí. Původně se mělo začít vyrábět až v dubnu příštího roku. Finanční krize však přinutila vedení zahájení výroby urychlit, společnost čekala už jen na poslední povolení, které dostala minulý pátek.

danova-poradna-tip

Nový model i30 automobilka pokládá za „české auto“. Připravuje proto také speciální limitovanou edici s názvem Made in CZ, která bude vyrobena pouze v počtu 300 kusů a barvách české trikolóry. Taktéž se v období od 10. – 15. listopadu uskuteční tzv. „České dny“, během nichž si budou moci zákazníci objednat tento limitovaný model s povinným a havarijním pojištěním na jeden rok zdarma.

Stavba továrny, která by v první fázi své výroby měla vyrobit 200 000 vozidel ročně, stála zhruba 1,1 miliardy eur. Děkuji všem za mimořádné pracovní nasazení, s jakým se podařilo za jeden a půl roku postavit a zprovoznit nejmodernější automobilový závod v Evropě. Jsem si jistý, že tento výkon vejde do moderní průmyslové historie, řekl Kim Eok-Jo, prezident společnosti HMMC. Při plné kapacitě by chtěla automobilka produkovat ještě o 100 000 auto­mobilů více. Ještě v letošním roce se společnost Hyundai chystá vyrobit asi 35 000 převodovek a jejich výrobu postupně zvyšovat až na 600 000 kusů v roce 2011, kdy si tuto produkci rozdělí mezi sebe závod Hyundai a Kia.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).